IV Niedziela zwykła, dnia 28 stycznia 2024 r.

Zapraszamy na nieszpory o g. 16.

Podczas ferii Msze św. w tygodniu będą w następującym porządku: w poniedziałki i środy tylko o g. 7, we wtorki i czwartki tylko o g. 17, w piątki
i soboty o 7 i 17, kancelaria będzie czynna tylko bezpośrednio po Mszy św.

W czwartek na g. 17 zapraszamy na Mszę św. w intencji naszego  wikarego księdza Mikołaja w dniu jego urodzin.

Liturgiczne obchody tygodnia:
- w środę wspomnienie św. Jana Bosko;
- w piątek – święto Ofiarowania Pańskiego, Msze św. o g. 7 i 17 – zachęcamy by przynieść świece – gromnice do pobłogosławienia; jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego; składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne; na wieczorną Mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami (dzieci przychodzą ze świecami) – po Mszy św. spotkanie dla nich w kościele; zapraszamy też na tę Mszę pozostałe dzieci i młodzież (od g. 16 Spowiedź św. dla nich).
- w sobotę wspomnienie św. Błażeja – w tym dniu po każdej Mszy św. udzielać będziemy błogosławieństwa św. Błażeja.

W tym tygodniu także przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.; w czwartek pamiętamy o tych, którzy pracują na niwie Pańskiej i prosimy o nowe powołania do służby Bożej; w piątek oddajemy cześć Sercu Jezusowemu – zapraszamy na nabożeństwo po rannej Mszy św. i do włączenia się  w adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do wieczornej Mszy św. i od
g. 20 do porannej Mszy św. w sobotę; czcicieli Matki Bożej zapraszamy
w sobotę na g. 6,15 na nabożeństwo i Mszę św. wynagradzającą.   W sobotę od g. 8,15 – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – prosimy chorych zgłaszać w zakrystii.

Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli na pokrycie kosztów ogrzewania.
Bóg zapłać mieszkańcom ul. G. Bór 7 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Górny Bór z domów prywatnych i 8b.