MSZA ŚWIĘTA:

Jest pamiątką uczty, jaką Pan Jezus spożył z Apostołami w Wieczerniku w Wielki Czwartek.

Jest tajemniczym, ale realnym uobecnieniem ofiary krzyżowej i chwalebnego zmartwychwstania Jezusa.

Jest wypełnieniem woli Jezusa Chrystusa, by czynić to na Jego pamiątkę. Św. Paweł relacjonuje: "Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę! Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę!" (1 Kor 11, 23-25).

Jest odpowiedzią naszej wiary na tajemnicę Bożej obecności, który przeradza się w konkretny czyn: najpierw przyjęcie Jezusa (pod postaciami chleba i wina) jako prawdziwie obecnego na Mszy św., a potem pójście z Nim do codzienności i świadczenia o Nim przed innymi.

Jest zachowaniem ciągłości tradycji całego Kościoła, który od początku trwał, jak relacjonują Dzieje Apostolskie: "na łamaniu chleba i w modlitwie".

Jest wsłuchaniem się dzięki pomocy Ducha Świętego w Boży plan zbawienia względem grzeszników, kiedy słuchamy Słowa Bożego i przyjmujemy go z wiarą.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

Zgłoszenia dziecka do Pierwszej Komunii św., które nie chodzi do Szkoły Podstawowej nr 8 w Skoczowie, a jest z naszej parafii, dokonują rodzice w kancelarii parafialnej we wrześniu.

Warunki dopuszczenia do Pierwszej Komunii św.:

• praktykowanie wiary przez rodziców,
  • udział rodziców w formacji chrześcijańskiej (spotkanie rodziców co 2 miesiące),
  • świadectwo chrztu dziecka, jeśli nie było ochrzczone w naszej parafii (dostarczyć do listopada).