Uroczystość Rocznicy poświęcenia kościoła parafialnego, dnia 6 października 2024 r.

1. Zapraszamy dziś o g. 16 na nabożeństwo różańcowe. Codziennie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych: w tygodniu o g. 17, w niedziele o g. 16. Do prowadzenia rozważań zapraszamy poszczególne grupy i wspólnoty.
  2. W poniedziałek 7 października będziemy przeżywać uroczystość ku czci patronki naszej parafii Matki Bożej Różańcowej. W tym dniu także przypada w naszej parafii dzień „wieczystej adoracji”, zapraszamy według planu ulic do adorowania Jezusa eucharystycznego oraz do udziału w uroczystym nabożeństwie i Mszy św. o g. 17. Zewnętrzną uroczystość odpustową będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Kazania odpustowe będzie głosił i sumie będzie przewodniczył ks. Sławomir Pietraszko, wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu i doktorant homiletyki na UP JPII w Krakowie.
  3. Niedziela 13 października będzie w naszym kraju obchodzona jako 24 Dzień Papieski. Ofiarą do puszek będzie można wesprzeć fundusz stypendialny.
  1. Spotkania formacyjne: - w poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców służby liturgicznej ołtarza;
    - we wtorek o g. 19 zapraszamy wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy na spotkanie modlitewno-formacyjny (początek cyklu spotkań opartych Dekalog);
    - zapraszamy do włączenia się w męską grupę, której patronem jest św. Józef – to czas wspólnego wzrostu w Bożej wizji męskości, synostwa, braterstwa, ojcostwa; zapraszamy w najbliższy i potem w każdy drugi czwartek miesiąca, rozpoczynamy udziałem we Mszy wieczornej, potem spotkanie w bibliotece;
    - w piątek po wieczornej Mszy – spotkanie młodzieży oazowej oraz spotkanie kręgu biblijnego;
    - w sobotę zapraszamy służbę liturgiczną ołtarza i scholę.
  2. W przyszłą sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejny w naszym kościele koncert organowy, tym razem w wykonaniu p. prof. Katarzyny Danel, kompozytorki, organistki
    i pedagog (szczegóły na plakacie).
  3. Dziękujemy mieszkańcom ul. Morcinka 22 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 23 i 32.