XXVI Niedziela zwykła, dnia 29 września 2024 r.

1. Zapraszamy dziś o g. 16 na nieszpory. Serdecznie zapraszamy dziś o g. 18 w domu spotkań na przygotowany przez nasz zespół teatralny spektakl „Przyłapany na miłości. Jezus oczami św. Imeldy Lambertini”. Szczególnie zachęcamy rodziców z dziećmi.
  2. W poniedziałek w domu spotkań o g. 17,45 – spotkanie organizacyjne w sprawie pielgrzymki do Fatimy (proszę przynieść dowód osobisty lub paszport)
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, we wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w środę – Aniołów Stróżów, w piątek – św. Franciszka z Asyżu (w tym dniu 4 X w naszej parafii dzień nieustającej modlitwy za Ojczyznę – modlimy się w dowolnie wybranym czasie i dowolną formą modlitwy) , w sobotę – św. Faustyny Kowalskiej.
  4. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik, czas szczególnie intensywnie przeżywanej modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych o g. 17 (w niedziele o g. 16). Do prowadzenia rozważań wzorem minionych lat zapraszamy poszczególne grupy i wspólnoty według proponowanego planu.
  5. We wtorek za g. 19 zapraszamy wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
  1. W czwartek o g. 17 zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. na nabożeństwo różańcowe, Mszę św. z poświęceniem różańców i spotkanie po Mszy św.
    A w przyszłą niedzielę na Różaniec i Mszę popołudniową zapraszamy kandydatów do bierzmowania, po Mszy św. – spotkanie formacyjne.
  2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowienia życia sakramentalnego. Okazja do Spowiedzi św. codziennie pół godziny przed nabożeństwem, a w piątek od g. 16 (w tym dniu zapraszamy dzieci i młodzież);
    w piątek zapraszamy do oddania czci Bożemu Sercu i na adorację Najświętszego Sakramentu, w sobotę o g. 6,15 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające, Różaniec fatimski i Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca NMP. Od g. 8 w sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną (prosimy zgłosić chorych w zakrystii); w tym dniu także wyjazd o g. 14 na Jasną Górę na uroczyste zawierzenie Matce Bożej Częstochowskiej.
    W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego.
  3. Dziękujemy mieszkańcom ul. Morcinka 21 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 22.

Bóg zapłać za hojne dary ub. niedzieli (11950 zł) dla ofiar powodzi. Caritas diecezjalne prosi, by informować osoby poszkodowane o możliwości uzyskania pomocy (woda, żywność, artykuły gospodarcze i higieniczne) w diecezjalnej Caritas.