Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela zwykła, dnia 11 lutego 2024 r.

 1. O g. 15 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się dziś nabożeństwo czterdziestogodzinne. Na g. 16 zapraszamy na nabożeństwo przebłagalne za grzechy pijaństwa. Od dziś do soboty przeżywamy Tydzień modlitw o trzeźwość narodu, czas przebłagania za grzechy pijaństwa i okazja do podejmowania wyrzeczeń za uzależnionych od alkoholu.
  W poniedziałek i wtorek zapraszamy na adorację (od 7,45 do 17) Najświętszego Sakramentu według proponowanego planu (jest w gablotce i w biuletynie).
 2. We wtorek wspólnota św. Bogurodzicy zaprasza chętnych do modlitwy wstawienniczej po wieczornej Mszy św. w kaplicy na probostwie.
  Spotkania formacyjne: w środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy koła koronkowe,
  w czwartek – dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami, w piątek – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania, w sobotę –  o g. 9 służba liturgiczna i o g. 10 schola dziecięco-młodzieżowa,  a po wieczornej Mszy św. – nauka przed chrztem (liturgia chrzcielna w przyszłą niedzielę o g. 11,30).
 3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu; jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o g. 7, 9 i 17.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych – Droga krzyżowa w piątek o g. 17 (przedtem modlitwa wypominkowa za zmarłych). Na pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali
  z kazaniem pasyjnym, które w tym roku będzie głosił ks. diakon Piotr Kania
  posługujący

  w parafii śś. Piotra i Pawła w Skoczowie, zapraszamy w przyszłą niedzielę o g. 15,45.
 5. Od przyszłej niedzieli do środy 21 lutego będą trwały w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży. Rekolekcje będzie głosił o. Innocenty Kiełbasiewicz z Górek W. Program rekolekcji jest w biuletynie, zachęcamy do zaplanowania sobie czasu i do licznego udziału.
 6. W zakrystii trwają zapisy na pielgrzymkę do sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej, gdzie odprawimy Drogę Krzyżową w sobotę 16 marca (wyjazd g. 8,15, koszt 60 zł).
 7. Dziękujemy mieszkańcom Międzyświecia za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.
  W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 3.
  W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania.

Zaproszenie: w sobotę 17 II o g. 19 w kościele śś. Piotra i Pawła odbędzie się koncert „Pieśń nigdy nie ustaje” poświęcony pamięci długoletniego organisty i dyrygenta śp. Leopolda Kobieli oraz z okazji 40-lecia chóru Laudate Dominum.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa