Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela zwykła, dnia 11 czerwca 2023 r.

 1. Dziś będzie można wesprzeć „Przestrzeń Opatrzności” - dzieło rozbudowy Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek dębickich w Skoczowie. Grupa teatralna „Edmundi” - składająca się z podopiecznych i pracowników Domu przedstawi krótką pantomimę ewangelizacyjną.
 2. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy przed Mszą św. wieczorną na krótkie nabożeństwo eucharystyczne. W czwartek na zakończenie oktawy zapraszamy szczególnie dzieci na procesję przed Mszą św. wokół kościoła, a po Mszy św. – błogosławieństwo kwiatów i ziół.

3.We wtorek zapraszamy do licznego udziału w kolejnym czuwaniu fatimskim. Program czuwania:

g. 17 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; od 17,45 do 20 – Różaniec wszystkie części (prowadzą: 1.róże różańcowe; 2. wspólnota św. Bogurodzicy i wspólnota Matek w Modlitwie; 3. Apostolstwo Dobrej Śmierci; 4. Apostolat Maryjny); 
o g. 20,00 – Msza św. z procesją wokół kościoła, ok. 21,00 – Apel Jasnogórski. Mszy św. będzie przewodniczył, Słowo Boże wygłosi i udzieli po Mszy św. błogosławieństwa prymicyjnego ks. neoprezbiter Bartłomiej Pluta pochodzący z Lesznej Górnej.

 1. W środę po wieczornej Mszy zapraszamy (w bibliotece) na spotkanie Koła koronkowe, a w domu spotkań – rodziców ministrantów; a o g. 19 w środę zapraszamy na Mszę św. wspólnotę Matek w Modlitwie.
  5.W piątek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także dzień modlitwy do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o g. 16,15, a po Mszy wieczornej – uczczenie relikwii św. Faustyny. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  6. Uroczystość Bierzmowania młodzieży naszej parafii będziemy przeżywać  23 czerwca. Kandydatów zapraszamy na spotkania bezpośrednio przygotowujące do tego wydarzenia w najbliższy piątek i sobotę po wieczornej Mszy św. Na spotkanie w sobotę zapraszamy też świadków bierzmowania.
  W sobotę po wieczornej Mszy św. - nauka przed chrztem; liturgia chrzcielna w przyszłą niedzielę o g. 11,30.

  7. Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie i udział w uroczystej procesji Bożego Ciała. Dziękujemy służbie kościelnej, liturgicznej, budowniczym ołtarza, dzieciom sypiącym kwiaty, orkiestrze Glorieta i wszystkim uczestnikom za świadectwo wiary i miłości do Jezusa eucharystycznego.
 2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Morcinka 24 i 32; w sobotę prosimy o sprzątanie kandydatów do bierzmowania.

W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na dzieła ewangelizacyjne parafii, mi.in. na organizację igrzysk dziecięcych Kid’s Games i  wyjazdu na ŚDM.

 1. Rodziców dzieci obecnych klas drugich, którzy chcą, by ich dziecko przygotowywało się i przystąpiło do I Komunii św. w naszej parafii, prosimy o odbieranie w zakrystii deklarację zgłoszenia dziecka i o zapisanie się na indywidualne spotkanie z duszpasterzem.
 2. Są jeszcze wolne miejsca na organizowaną przez naszą parafię pielgrzymkę do sanktuariów Wielkopolski (29-31 sierpnia) i na pielgrzymkę do Ziemi Świętej (informacje i zapisy w zakrystii).

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa