Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

VII Niedziela zwykła, dnia 19 lutego 2023 r.

 1. Od dziś rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy związane z tą wadą narodową oraz okazja do podejmowania wyrzeczeń (np. czasowej abstynencji) w intencji osób uzależnionych. Takie postanowienia można będzie wpisywać do parafialnej Księgi trzeźwości i abstynencji.
  O g. 15 rozpoczynamy dziś nabożeństwo czterdziestogodzinne. Na g. 15 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronki do Miłosierdzia Bożego, potem adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a o g. 16 – nabożeństwo przebłagalne za grzechy pijaństwa.
  W poniedziałek i wtorek zapraszamy do udziału w całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu według proponowanego planu (wydrukowanego w biuletynie i w gablotce)
 2.  W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczniemy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zapraszamy w tym dniu do udziału we Mszy św. o g. 7, 9 i 17. Środa, piątek i sobota to także Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty.
  3.Już na początku okresu pokuty zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej – w piątki o g. 17 (przedtem modlitwa wypominek za zmarłych) i przypominamy, że wierny, który pobożnie odprawia Drogę Krzyżową, może zyskać odpust zupełny spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Na pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy w przyszłą niedzielę o g. 15,45 – podczas tych nabożeństw kazania pasyjne będzie głosił nasz ks. wikary Mikołaj Krzyżowski. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych będą w naszej parafii w dniach 19 – 22 marca.
 1. Spotkania formacyjne: - we wtorek o g. 19 - wspólnota św. Bogurodzicy;
  - w czwartek o 16,20 – Apostolstwo Dobrej Śmierci; - w piątek o g. 16 – dziecięca grupa literacko-teatralna; w piątek na Drogę Krzyżową, Mszę popołudniową o g. 17 i o g. 18,15 – na spotkanie formacyjne zapraszamy szczególnie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców (spotkanie po Mszy dla rodziców – w domu spotkań, dla młodzieży w kościele, zakończenie wspólne w kościele modlitwą); - w sobotę po rannej Mszy św. – Apostolat Maryjny; o g. 9,00 – służba liturgiczna, o g. 10,00 – schola dziecięco-młodzieżowa; o g. 18 - schola liturgiczna; w przyszłą niedzielę na g. 11,30 zapraszamy dzieci, szczególnie przygotowujące się do I Komunii św.
  5.
  Dziękujemy za dziś składane ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła i domu spotkań. Przed kościołem dziś zbierane będą ofiary na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji. Bóg zapłać za otwarte serca wasze. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty (250 zł) mieszkańcom ul. Górny Bór 7, w sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Górny Bór 8b i domów prywatnych z ul. Górny Bór i Parkowej.
 2. W zakrystii zapisy na wyjazd organizowany przez naszą parafię na Drogę Krzyżową na Górę św. Anny w sobotę 1 kwietnia (wyjazd o g. 8,30, koszt ok. 50 zł).

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa