Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi, dnia 1 stycznia 2023 r.

 1. Dziś o g. 16 zapraszamy do udziału w nieszporach kolędowych. W Dniu Modlitwy o pokój na świecie, będziemy szczególnie tę intencję polecać Bogu.
 2. Trwają kolędowe odwiedziny duszpasterskie rodzin. Codziennie podczas Mszy św. polecamy w modlitwie rodziny, które przyjmują szczególne błogosławieństwo dla swojego domu. Zachęcamy przedstawicieli tych rodzin, jeśli to tylko możliwe, by w dniu „kolędy” uczestniczyć we Mszy św. Na termin dodatkowy kolędy (15 I) można wpisywać się w zakrystii.
  W okresie kolędowym i w czasie ferii zimowych kancelaria parafialna będzie czynna tylko bezpośrednio po Mszy św.
 3. We wtorek zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Początek o g. 19, o 19,30 Msza św., adoracja i modlitwy wstawiennicze.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca – w pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele, a w sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP – w tym dniu zapraszamy na nabożeństwo i różaniec fatimski o g. 6,15 i Mszę wynagradzającą o g. 7.
  5. W piątek 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w całym Kościele jest to dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Jest to święto nakazane, zapraszamy do udziału we Mszy św. wg porządku niedzielnego, podczas Mszy św. o g. 11,30 odbędzie się uroczyste zakończenie akcji Kolędników Misyjnych. Nie obowiązuje w tym dniu piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z racji uroczystości nie będzie także pierwszopiątkowego nabożeństwa ani adoracji całodniowej i całonocnej. W tym dniu modlimy się także za naszego ks. Biskupa ordynariusza w rocznicę jego święceń biskupich i ingresu do katedry bielskiej.
 5. Akcja Katolicka przy parafii śś. Piotra i Pawła zaprasza 6 stycznia na IX Orszak Trzech Króli w Skoczowie. Rozpoczęcie na Rynku o g. 14 wejściem orszaków: Maryi Brzemiennej, Pastuszków i Trzech Króli, na zakończenie wspólny taniec polonez; przy wyjściu na Rynek będą rozdawane korony i słodkie upominki. Zapraszamy dzieci, młodzież, babcie, dziadków i całe rodziny. Szczegółowy program tego wydarzenia w gablotce.

7.W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Na Mszę św. o g. 11,30, podczas której posługiwać będzie schola dziecięco-młodzieżowa, zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami. Dzieci, które przyniosą ułożone hasło z prac niedzielnych, otrzymają w zakrystii nagrodę.

 1. Bóg zapłać za ofiary. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty i dekorację świąteczną mieszkańcom ul. Morcinka 28, w sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 30.

Dziękujemy za przyjmowanie kolędników misyjnych i ofiary (2400 zł) na pomoc dzieciom w Papui Nowej Gwinei.

 1. Dzieci – gorliwych uczestników rorat prosimy o potwierdzenie w zakrystii chęci udziału w wycieczce – nagrodzie, którą planujemy w sobotę 28 stycznia.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa