Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Bożego Narodzenia, dnia 25 grudnia 2022 r.

 1. Dziś o g. 16 zapraszamy do udziału w świątecznych nieszporach kolędowych.
 2. W święto św. Szczepana podczas Mszy św. o g. 9,30 nastąpi rozesłanie Kolędników misyjnych - dzieci te, jak co roku przygotowane przez p. katechetkę, będą w naszych domach kolędować i zbierać ofiary na pomoc dzieciom w Papui – Nowej Gwinei 28 i 31 grudnia – chętne osoby do ich przyjęcia mogą wpisać się na listę w zakrystii. W tym dniu o g. 11,30 będzie liturgia chrzcielna. W święto św. Szczepana MCK Skoczów zaprasza na wspólne kolędowanie na Rynek o g. 19.
 3. Kolędowe odwiedziny duszpasterskie rozpoczną się we wtorek 27 grudnia. Już teraz dziękujemy za gotowość do wspólnej rodzinnej modlitwy, do duszpasterskiej rozmowy i przyjęcia szczególnego błogosławieństwa dla swojego domu i rodziny. Zachęcamy, jeśli to tylko możliwe, by w dniu „kolędy” uczestniczyć we Mszy św. i przyjąć Komunię św. w intencji swojej rodziny. Plan odwiedzin jest wywieszony w gablotce i wydrukowany w biuletynie. Na termin dodatkowy (15 I) można wpisywać się w zakrystii.
  W okresie kolędowym i w czasie ferii zimowych kancelaria parafialna będzie czynna tylko bezpośrednio po Mszy św.
 4. Każdy dzień oktawy Bożego Narodzenia ma rangę święta liturgicznego, zapraszamy do udziału we Mszy św., w tych dniach, by przedłużać radosne świętowanie przyjścia na świat Zbawiciela.
  5. Obchody liturgiczne: - We wtorek obchodzimy święto św. Jana Apostoła; podczas rannej Mszy będziemy błogosławić wino św. Jana;
  - w środę obchodzimy święto śś. Młodzianków – w tym dniu zapraszamy na małe dzieci z rodzicami do szczególnego błogosławieństwa podczas Mszy św. o g. 17;
  - w piątek – święto św. Rodziny, w tym dniu modlimy się za nasze rodziny i małżeństwa, a podczas wieczornej Mszy św. o g. 17 małżonkowie będą mogli odnawiać przyrzeczenia małżeńskie.
  6. W czwartek na nabożeństwo o g. 16,20 i Mszę popołudniową zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, a w piątek po rannej Mszy św. zapraszamy na spotkanie formacyjne Apostolat Maryjny.

7.W sobotę, w ostatni dzień Starego Roku zapraszamy na nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne o g. 16,30 oraz na Mszę św. dziękczynną za parafian ze sprawozdaniem duszpasterskim o g. 17.

 1. Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli na inwestycyjne potrzeby parafii. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty i dekorację świąteczną mieszkańcom ul. Morcinka 26, w sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 28 oraz wszystkim osobom pomagającym w przygotowaniu stajenki i dekorowaniu kościoła.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za udział w charytatywnej akcji „Paczuszka Dla Maluszka”.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa