Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Adwentu, dnia 4 grudnia 2022 r.

 Modlitwą i ofiarą składaną do puszek przed kościołem wspieramy dziś Kościół na Wschodzie.

  1. Dziś zapraszamy o g. 16 do udziału w nieszporach adwentowych.
  2. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych o g. 6,50 rano w roratach. Zapraszamy z lampionami, dzieci zachęcamy do brania udziału w konkursach.
  3. We wtorek wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie; początek spotkania modlitewnego o g. 19, o 19,30 – Mszą św. po niej adoracja i modlitwy wstawiennicze.
    4. Liturgiczne obchody tygodnia: - we wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, w środę – św. Ambrożego.
    W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, jedno z największych świąt maryjnych w roku, jest to dzień szczególnej modlitwy za matki oczekujące potomstwa, za dzieci nienarodzone, za wspólnoty i zgromadzenia zakonne, którym patronuje NMP. W naszym kościele w tym dniu trzy Msze św. – o g. 7, 12 (w tzw. Godzinie Łaski) i o g. 17. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci (nie będzie w tym dniu rorat rano), a szczególnie zapraszamy dzieci z rodzicami przygotowującymi się do I Komunii św., po Mszy św. będzie dla nich spotkanie.
    5. Spotkania formacyjne: w piątek po wieczornej Mszy św. – młodzieżowa wspólnota Effatha; w sobotę o g. 9 – służba liturgiczna, o g. 10 – schola dziecięco młodzieżowa, o g. 18 – schola liturgiczna.

W przyszłą niedzielę o g. 11,30 posługiwać będzie schola dziecięco-młodzieżowa, na tę Mszę zapraszamy dzieci, szczególnie przygotowujące się do I Komunii św. W tym dniu nie będzie nieszporów, natomiast zapraszamy po wieczornej Mszy św. do udziału w Akatyście ku czci św. Bogurodzicy Dziewicy, który wykona znany nam już zespół z Andrychowa (akatyst to śpiewane nabożeństwo z poetyckim tekstem wywodzące się z tradycji Kościoła wschodniego).
6. Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli (3655 zł i 10 eu) na paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii.
7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 23 i 32, w najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 24.

W przyszłą niedzielę zaprosimy do udziału w charytatywnej akcji „Paczuszka Dla Maluszka”, którą tak jak w poprzednim roku chcemy wspierać małe dzieci przebywające ośrodkach i Domach Matki i Dziecka.

  1. Osoby/rodziny, które w ub. roku nie przyjmowały „kolędy” lub zmieniły adres, a chcą w tym roku przyjąć duszpasterza z odwiedzinami kolędowymi, prosimy, by wpisać się na listę w zakrystii, a rodziny, które jeszcze nie są zapisane w kartotece, prosimy, by zgłosić się w kancelarii parafialnej.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa