Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela zwykła, dnia 13 listopada 2022 r.

 W drugą niedzielę listopada Kościół obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będzie przeżywany pod hasłem "Solidarni z Ukrainą".
 1. Dziś zapraszamy do udziału w nieszporach niedzielnych o g. 16,00.

  1. Liturgiczne obchody tygodnia: w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej;
    w piątek – bł. Karoliny Kózkówny; w tym dniu oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo o g. 16,30, na Mszę o g. 17 z uczczeniem relikwii św. Faustyny; jest to także dzień imienin ks. Biskupa Romana Pindla, którego obejmujemy modlitwą.
  1. Spotkania formacyjne: we wtorek o g. 19 – wspólnota św. Bogurodzicy; w środę po wieczornej Mszy św. – Koło Miłosierdzia; w piątek po wieczornej Mszy św. – wspólnota młodzieżowa Effatha, w sobotę o g. 9 – liturgiczna służba ołtarza, o g. 10 – schola dziecięco-młodzieżowa, po wieczornej Mszy św. – nauka przed chrztem, o g. 18 – spotkanie zespołu muzycznego; w sobotę także w bielskim kościele NSPJ troje ministrantów naszej parafii zostanie przez ks. Biskupa ustanowionych nowymi lektorami. W przyszłą niedzielę o g. 17,30 – spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu obchodzony jest w diecezjach Światowy Dzień Młodzieży oraz przypada święto patronalne Akcji Katolickiej. Wspólne świętowanie Światowego Dnia Młodzieży w naszej Diecezji rozpocznie się o godzinie 15:00 w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej (Osiedle Karpackie), a o g 17:00 – Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Romana Pindla.
  3. Muzeum Parafialne im. św. Jana Sarkandra w Skoczowie, rozpoczyna akcję pn. „ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA UKRAINY”. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, o podzielenie się darami serca z ukraińskimi dziećmi z Tarnopola na Ukrainie. Prosimy o nowe rzeczy dla dzieci: ubrania, artykuły szkolne, książeczki, zabawki, słodycze. Dary będą zbierane w Salkach Katechetycznych [ul. Stalmacha 4, Skoczów] w każdy wtorek od godz. 10:00 do 12:00. Przyjmowanie darów, będzie prowadzone do 6 grudnia włącznie.
  4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na inwestycyjne potrzeby parafii – budowę organów, natomiast zbiórka na paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii będzie w dniach 26-27 listopada.
    7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 17, w najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 19.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa