Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela zwykła, dnia 16 października 2022 r.

 Obchodzimy dziś XXII Dzień Papieski pod hasłem „W blasku Prawdy”. Po Mszy św. ofiarą do puszek przed kościołem możemy wesprzeć fundację III Tysiąclecia, pomagającą zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
1. Zapraszamy do licznego udziału całe rodziny naszej parafii w nabożeństwie różańcowym dziś o g. 16. Zapraszamy do licznego udziału nabożeństwach różańcowych w tygodniu o g. 16,30 oraz do prowadzenia rozważań według proponowanego planu. Dzieci codziennie prowadzą jedną dziesiątkę różańca, a w poniedziałek i czwartek prowadzą też rozważania. Oby znajdowało się jak najwięcej osób w naszej parafii, które odpowiedzą na prośbę Matki Bożej chętnym i żywym udziałem w modlitwie różańcowej i będą wytrwale wołać o ratunek dla świata.

  1. Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty ( za jego wstawiennictwem modlimy się za pracowników służby zdrowia); w środę wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, w czwartek - św. Jana Kantego, współpatrona naszej diecezji, w sobotę - św. Jana Pawła II;
    w piątek modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo o g. 16,15 i do uczczenia relikwii św. Faustyny po wieczornej Mszy św.
  2. Spotkania formacyjne: - we wtorek o g. 19 – wspólnota św. Bogurodzicy;- w środę po wieczornej Mszy św. w bibliotece na probostwie – pierwsze spotkanie Koła Koronkowego powstającego w naszej parafii – zapraszamy wszystkich, którzy przez gorliwe oddawanie czci Miłosierdziu Bożemu pragną odpowiedzieć na zaproszenie Jezusa, kierowanego do nas za pośrednictwem św. Faustyny;- w piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieżowej wspólnoty Effatha;- w sobotę o g. 9 – służba liturgiczna, o g. 10 – schola dziecięco-młodzieżowa.
  1. W przyszłą niedzielę dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o g. 11,30. W tą niedzielę obchodzony będzie w całym Kościele Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Dzieci naszej parafii wraz z p. katechetką przeprowadzą kiermasz misyjny, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc misjonarzom w Boliwii.
  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 7, w najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 9 i 18. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w Misjach świętych w naszej parafii, za osobiste świadectwo wiary, otwarcie na Boże działanie, dziękujemy też osobom, które pomagały w przygotowaniu i prowadzeniu nabożeństw, dziękujemy skoczowskiej Policji za zabezpieczenie trasy procesji modlitewnych.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa