Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela zwykła, dnia 31 lipca 2022 r.

 1. Dziś przed kościołem po każdej Mszy św. – błogosławienie pojazdów mechanicznych i użytkowników dróg za wstawiennictwem św. Krzysztofa. Kierowców zachęcamy, by zabierając na parkingu pamiątki włączyli się w akcję MIVA Polska składając ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
 2. We wtorek spełniając zwykłe warunki odpustu można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. W tym dniu jak w każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy wraz ze wspólnota św. Bogurodzicy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Początek spotkania o g. 19, o 19,30 Msza św., adoracja i modlitwy wstawiennicze.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego (w tym dniu rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji – modlimy się w tej intencji, zachęcamy też do łączenia modlitwy z ofiarą abstynencji – takie postanowienia można będzie wpisywać do Parafialnej Księgi Trzeźwości);
  - w czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, patrona duszpasterzy;
  - w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego – w tym dniu o g. 8 w bazylice w Hałcnowie zostanie odprawiona Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki diecezjalnej na Jasną Górę.
 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca - modlimy się o nowe powołania do służby Bożej, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP. Zachęcamy do odnowienia życia sakramentalnego – Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św., a w piątek od g. 16 (wtedy zapraszamy dzieci praktykujące I Piątki miesiąca i młodzież). Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pierwszopiątkowym i pierwszosobotnim, do ofiarowania Komunii wynagradzającej i do udziału w całodziennej i całonocnej z piątku na sobotę adoracji Najświętszego Sakramentu, którą kończymy nabożeństwem wynagradzającym i Różańcem fatimskim o g. 6,15. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną –w sobotę od g. 8 – prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
 1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 30. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 34 i 36.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa