Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna, dnia 1 maja 2022 r.

 1. Dziś o g. 16 zapraszamy na pierwsze maryjne nabożeństwo majowe. Dziś w szczególny sposób polecamy osoby pracujące i poszukujące pracy. W tygodniu nabożeństwa majowe codziennie o g. 17 przed popołudniową Mszą św. Litanię Loretańską do Matki Bożej będziemy też odmawiać po rannych Mszach św. Zapraszamy do licznego udziału.
  2. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, dzień szczególnej modlitwy za naszą Ojczyznę. Msze św. będą w porządku niedzielnym, o g. 11,30 – Msza św. w intencji Ojczyzny. Na g. 16 na nabożeństwo majowe i Mszę popołudniową zapraszamy naszych maturzystów (po Mszy św. zapraszamy maturzystów na krótkie spotkanie na probostwie). W tym dniu kończy się piesza pielgrzymka diecezjalna do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Comiesięczna Msza św. z modlitwą o uzdrowienie będzie w następny wtorek 10 maja.
  3. W czwartek po wieczornej Mszy św. – pierwsza próba liturgii dla gr. 4 dzieci przed I Komunią św.
 2. Z inicjatywy Stowarzyszenia Cudownego Medalika w miesiącu maju będzie trwać Nieustająca Modlitwa za Ojczyznę. Dla naszej parafii został wyznaczony dzień 8 maja (niedziela). Zapraszamy chętnych do przyłączenia się do modlitwy –, miejsce i forma modlitwy jest dowolna. Przy wyjściu z kościoła można się można wybrać godzinę i zadeklarować swój udział, szczegółów udzielają osoby zapisujące.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowienia życia sakramentalnego. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w piątek od g. 16. Wszystkich uczniów zapraszamy też na nabożeństwo i Mszę szkolną w piątek o g. 17, po Mszy św. – spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania. Zapraszamy na nabożeństwa – pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie po rannych Mszach św. i do udziału w całodziennej i całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną - w sobotę od g. 8.
 3. W sobotę 7 maja o g. 10 ks. Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Modlimy się za kandydatów do święceń.
 4. Za tydzień będziemy obchodzić IV Niedzielę wielkanocną – Niedzielę Dobrego Pasterza, to dzień modlitwy za pasterzy Kościoła i rozpocznie się Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej.
  8. W przyszłą niedzielę ofiarami składanymi do puszek wspieramy diecezjalne radio Anioł Beskidów. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 13. W tym tygodniu w sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 15.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa