II Niedziela wielkanocna - Miłosierdzia Bożego, dnia 24 kwietnia 2022 r.

1. Dziś o g. 15,00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, które zakończymy o g. 16 nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas. W dzisiejsze święto jest możliwość uzyskania odpustu wg następujących wskazań:
    "Udziela się odpustu zupełnego na zwykłych warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) wiernemu, który w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).Udziela się odpustu cząstkowego wiernemu, który – przynajmniej z sercem skruszonym – skieruje do Pana Jezusa Miłosiernego jedno z prawnie zatwierdzonych pobożnych wezwań."
    Dziś o g. 18 – spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

2. W poniedziałek przypada święto św. Marka ewangelisty. W tym dniu przed Mszą św. o g. 7 zapraszamy na procesję błagalną o urodzaje do krzyża misyjnego
    3. We wtorek – (przeniesiona z Oktawy Wielkanocy) uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski, w piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy (jest to też dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej).
    4. W czwartek zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci na nabożeństwo o g. 16,20 i Mszę popołudniową o g. 17. W sobotę po rannej Mszy św. – spotkanie Apostolatu Maryjnego.

We wtorek (gr. 1), czwartek (gr. 2) i piątek (gr. 3) po wieczornych Mszach św. – pierwsze próby liturgii poszczególnych grup dzieci przed I Komunią św.

1. W sobotę z bazyliki w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Początek celebracją Eucharystii o g. 12, a zakończenie 3 maja w Łagiewnikach o g. 15 modlitwą Koronki i Mszą św. Polecamy modlitwie uczestników pielgrzymi, także z naszej parafii.
  2. Za tydzień 1 maja przypada 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna. Składka na potrzeby diecezji. Rozpoczynają się maryjne nabożeństwa majowe.
  3. Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli na montaż organów w naszym kościele.
    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 9 i 18. W tym tygodniu w sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 13.