Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela zwykła, dnia 7 listopada 2021 r.

 1. Zapraszamy do modlitwy różańcowej za zmarłych wypominanych – dziś o g. 16 i w poniedziałek o g. 17).
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - we wtorek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie, która jest matką i głową wszystkich kościołów świata; w tym dniu zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie – początek spotkania o g. 19;
  - w środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego;
  - w czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours; w tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – na g. 8 zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. za Ojczyznę;
  - w piątek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika, jest to zarazem dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym;
  - w sobotę – wspomnienie pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
 3. Parafia śś. Piotra i Pawła w Skoczowie organizuje 27 listopada (w sobotę) pielgrzymkę do Zakopanego Olczy na uroczystość rozpoczęcia 9-letniej Nowenny przed 200 rocznicą Objawienia Cudownego Medalika św. Katarzynie Laboure. Wyjazd ze Starego Targowiska 27 XI o g. 7, powrót ok. 21, koszt 60 zł, zapisy w kancelarii parafii śś. Piotra i Pawła lub w zakrystii naszego kościoła, zapisy do 19 XI.
 4. Niedziela 14 listopada to Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym – w tym roku modlitwą i ofiara wspieramy szczególnie Kościół w Libanie. W przyszłą niedzielę także uroczystą celebracją zostanie zainaugurowany parafialny etap Drogi Synodalnej.
 5. W przyszłą sobotę i niedzielę (13-14 XI) po Mszach św. przedstawiciele Caritas parafialnego przeprowadzą zbiórkę pieniędzy na świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących. Polecamy Waszej ofiarności tę inicjatywę.
 6. Bóg zapłać mieszkańcom Morcinka 9 i 18 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W kolejną sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 13. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby diecezji.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa