Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI Niedziela zwykła, dnia 31 października 2021 r.

  1. Dziś w ostatnim dniu października zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym o g. 16. Dziękujemy wszystkim uczestnikom nabożeństw przez cały miesiąc różańcowy, szczególnie grupom i osobom, które włączały się w prowadzenie modlitwy. Dzieci, które najgorliwiej uczestniczyły w nabożeństwach mogą przynieść w piątek na Mszę szkolną swoje „listy dla M” - otrzymają upominki.
  2. W poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych – w jednym obchodzie oddajemy cześć wszystkim zbawionym, tym wyniesionym na ołtarze i zupełnie nie znanym, wpatrujemy się w ich przykład heroicznej miłości Boga i ludzi, prosząc o ich wstawiennictwo. Jest to święto nakazane - Msze święte w porządku niedzielnym. Na g. 15 zapraszamy w tym dniu do udziału w nabożeństwie za zmarłych – zaśpiewamy Godzinki za zmarłych, a następnie udamy się w procesji na cmentarz.
  3. We wtorek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny), w którym obejmujemy modlitwą wszystkich zmarłych oczekujących naszej pomocy. Msze św. w tym dniu o g. 7, 9 i 17,30. Od popołudnia uroczystości Wszystkich Świętych aż do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami (przyjęcie Komunii św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa za zmarłych na cmentarzu lub w kościele oraz modlitwa Ojcze nasz, Wierzę i dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.) Penitencjaria Apostolska wydała dekret, aby odpusty związane z Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych (tak jak w roku poprzednim) rozszerzyć na cały miesiąc listopad. Od 2 do 8 listopada zapraszamy też do modlitwy różańca za zmarłych wypominanych (w tygodniu o g. 17, w niedzielę o g. 16).
  4. W tym tygodniu przypadają też: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowienia życia sakramentalnego. Spowiedź św. dla uczniów kl. V-VII w czwartek od g. 16, dla uczniów kl. VIII i młodzieży w piątek od g. 16, dla dorosłych codziennie pół godziny przed nabożeństwem. Zachęcamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek (od g. 8 do 17 i w nocy od 20 do 6), do udziału w nabożeństwach.
  5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. w czwartek i spotkanie po Mszy św. Dzieci mogą przynieść rozwiązania hasła – efekt dotychczasowej pracy w domu. Dzieci pozostałych klas i młodzież zapraszamy na Mszę szkolną w piątek o g. 17. Kandydaci do Bierzmowania będą mieć spotkanie formacyjne w piątek po Mszy św.
  6. W sobotę od g. 8 - odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.
  7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary (3200 zł) złożone tydzień temu na pomoc polskim misjonarzom w Boliwii. Bóg zapłać p. Dorocie i Basi za przygotowanie kiermaszu. Słowa wdzięczności kierujemy także wobec Pań: Agnieszki Odrzywolskiej, Kariny Bujok, Jolanty Wojaczek oraz Ani Muras, które upiekły ciasta na kiermasz oraz osób, które pomagały w jego przeprowadzeniu. Bóg zapłać mieszkańcom  Morcinka 7 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W kolejną sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 9 i 18.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa