Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła, dnia 10 października 2021 r.

Uroczystość odpustu parafialnego ku czci NMP Różańcowej

  1. W parafialną uroczystość odpustową zachęcamy do zyskania odpustu zupełnego w naszym kościele pod zwykłymi warunkami: przyjęcie Komunii św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwy: Wierzę, Ojcze nasz i dowolna w intencjach Ojca św. Zapraszamy dziś do modlitwy za parafię także podczas nabożeństwa różańcowego o g. 16. Do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych w tygodniu zapraszamy o g. 17. Prosimy o włączenie się proponowanych grup w prowadzenie rozważań i modlitw w poszczególne dni.
  2. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Składka do puszek przed kościołem przeznaczona jest na fundusz stypendialny.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia: w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek – św. Teresy od Jezusa; jest to zarazem Dzień Dziecka utraconego; w tym dniu modlimy się również do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca (na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zapraszamy o g. 16,15); w sobotę – czcimy św. Jadwigę Śląską.
  4. W środę zapraszamy na ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie. Program czuwania: g. 17 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; od 17,30 do 20 – Różaniec wszystkie części (prowadzą: 1.róże różańcowe; 2. Wspólnota św. Bogurodzicy; 3. Apostolstwo Dobrej Śmierci; 4. Apostolat Maryjny); 20,00 – Msza św. z procesją wokół kościoła, ok. 21,00 – Apel Jasnogórski.
  5. W sobotę podczas Mszy św. o g. 11,30 ks. bp Piotr Greger udzieli młodzieży z I klas ponadpodstawowych sakramentu Bierzmowania. Kandydatów obejmujemy w tym dniach gorliwą modlitwą. Zachęcamy do licznego udziału w samej uroczystości.
  6. W przyszłą niedzielę dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. o g. 9,30. Liturgia chrzcielna będzie o g. 11,30. Nauka przed chrztem - w sobotę po wieczornej Mszy św. Kolekta w przyszłą niedzielę – na wyposażenie kościoła w organy.
  7. Składamy serdeczne podziękowania kaznodziejowi odpustowemu ks. Rafałowi Jakubcowi. Dziękujemy za oprawę uroczystości służbie liturgicznej, kościelnej, orkiestrze Gloriette i chórowi Laudate Dominum. Dziękujemy za modlitwę w intencji parafii naszym gościom i parafianom nie tylko dziś, ale i przez cały tydzień ważnych dla naszej parafii obchodów i podczas całodziennej adoracji w czwartek.

Bóg zapłać mieszkańcom  Międzyświecia za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie kandydatów do bierzmowania oraz mieszkańców ul. Morcinka 3.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa