II Niedziela wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego, dnia 11 kwietnia 2021 r.

1. Dziś o g. 15 adoracja Najświętszego Sakramentu i o g. 16 – nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.
    Każdy wierny może dziś uzyskać odpust zupełny (biorąc pod uwagę obecną sytuację stanu epidemii) spełniając następujące warunki:
    wyrzekając się całkowicie jakiegokolwiek grzechu;
    • wypełniając trzy zwykłe warunki lub wzbudzając zamiar ich wypełnienia, gdy tylko będzie to możliwe (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich);
    • biorąc udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia lub odmawiając przed świętym wizerunkiem naszego Pana Jezusa Miłosiernego modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).
  2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, jest to też święto patronalne Caritas.
  3. W piątek przypada dzień modlitw do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o g. 16,15 i na Mszę św. o g. 17 z uczczeniem relikwii św. s. Faustyny.
    O g 18,30 w piątek – Msza św. w intencji kandydatów do Bierzmowania.
  4. W sobotę po wieczornej Mszy św. – nauka przed chrztem. Liturgia chrzcielna w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 11,30.
  5. Za tydzień przypada 3 niedziela wielkanocna, która obchodzona jest jako Niedziela biblijna. W tym dniu wspieramy ofiarą do puszek radio diecezjalne Anioł Beskidów, a o g. 15,45 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła.
  6. Bóg zapłać mieszkańcom Międzyświecia za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Morcinka 3.

W przyszłą niedzielę kolektę na inwestycyjne potrzeby parafii (wyposażenie naszego kościoła w organy) zbiorą członkowie rad parafialnych.