Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, dnia 3 stycznia 2021 r.

  1. Dziś o g. 16 – zapraszamy na nieszpory kolędowe. Dodatkowa Msza św. wieczorna dziś o g. 18.
  2. W środę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału we Mszy św. według porządku niedzielnego. W tym dniu przypada 7 rocznica święceń biskupich i ingresu do katedry w Bielsku Biskupa Romana Pindla. Modlimy się za naszego Pasterza i całą diecezję. W całym Kościele jest to dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Składka jest przeznaczona na cele misyjne. Po Mszy św. o g. 11,30 nasi kolędnicy misyjni z p. katechetką zaprezentują tegoroczny program i zwrócą się o pomoc materialną dla misjonarzy szczególnie pracujących wśród Maasajów. W tym dniu także dodatkowa Msza św. o g. 18. Nie będzie w tym roku organizowany orszak Trzech Króli, zapraszamy natomiast w tym dniu na nieszpory kolędowe o g. 16.
  3. We wtorek o g. 19 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Organizatorzy skoczowskiego Orszaku proponują w tym roku formułę Rodzinnych Spacerów Orszakowych na trasach od parafialnych Kościołów do swoich domów. I tak w naszym kościele po Mszach Św. o godz. 9,30 i 11,30 będzie można pobrać korony królewskie i poczęstować się „krówką orszakówką”. Chcemy, aby odbyło się wiele takich rodzinnych spacerów orszakowych. W tym czasie tysiące osób w Polsce i na świecie będzie mogło śpiewać ku czci Dzieciątka nasze tradycyjne kolędy. Dzień wcześniej (5 stycznia) proponujemy, aby w naszych domach o godz.19:00 wspólnie zaśpiewać kolędę "Mędrcy Świata" i wystawić zapaloną świecę w oknach.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania szczególnie z naszej parafii.
  6. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  7. Bóg zapłać mieszkańcom  Morcinka 24 za sprzątanie kościoła  i ofiarę na dekorację świąteczną. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Morcinka 26.
  8. Dziękuję firmie Coral za wykonanie baneru o cudach eucharystycznych w Polsce nawiązującego do tematu rorat i zachęcamy do zapoznania się z tymi treściami.
    Dziękujemy osobom czuwającym podczas wczorajszej nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy oprócz pierwszych piątków miesiąca na adorację w środy i piątki od g. 15 do 17 i w pozostałe dni tygodnia pół godziny przed wieczorną Mszą św.

 


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa