XXIII Niedziela zwykła, dnia 6 września 2020 r.

1. Od dzisiejszej niedzieli Msza popołudniowa o g. 16,30, przedtem o g. 16 – nieszpory. W tygodniu – codziennie Msze o g. 7 i 17. Kancelaria parafialna jest czynna w zwykłych porach. Można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
  2. W tym tygodniu obchodzimy:
    - w poniedziałek - wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, współpatrona naszej diecezji;
    - we wtorek – święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej);
    - w sobotę – Najświętszego Imienia Maryi (Matki Bożej Piekarskiej).
  3. Spotkania formacyjne w tym tygodniu:
    we wtorek o g. 19 - wspólnota św. Bogurodzicy,
    w piątek po wieczornej Mszy św. – wspólnota młodzieżowa Effatha;

w sobotę o g. 9,30 – służba liturgiczna;
    w sobotę o g. 10,30 – schola i grupa dziecięca.
  4. W sobotę zapraszamy na kolejne (przeniesione z niedzieli) czuwanie fatimskie. Program czuwania: o g. 17 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego (nie będzie w tym dniu popołudniowej adoracji i Mszy św. o g. 17); od g. 17,45 do 20 – modlitwa różańcowa (cz. radosną prowadzą róże różańcowe, światła – wspólnota św. Bogurodzicy, bolesne - Apostolstwo Dobrej Śmierci, chwalebne – Apostolat Maryjny); o g. 20,15 – Msza św. z rozważaniem nt. Boleści Matki Bożej, po Mszy procesja z figurą MB Fatimskiej i Apel Jasnogórski.
  5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 11,30 będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony Wszystkich uprawiających rolę, dbających o rośliny, ogrody na swoich „działkach” ale też korzystających z pracy rolników zapraszamy do dziękczynnej modlitwy. Zapraszamy też na tę Msze św. pracowników odlewni Teksid i ich rodziny. Chętnych do przystrojenia płodami ziemi naszego ołtarza prosimy o przyniesienie darów w sobotnie przedpołudnie.
  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Górny Bór 6. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Górny Bór 7.
    Dziękujemy wszystkim osobom czuwającym podczas całodziennej i całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać za dziś składane ofiary na potrzeby diecezji, w przyszłą niedzielę – składka na Uniwersytet Papieski w Krakowie.