Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela zwykła, dnia 6 września 2020 r.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli Msza popołudniowa o g. 16,30, przedtem o g. 16 – nieszpory. W tygodniu – codziennie Msze o g. 7 i 17. Kancelaria parafialna jest czynna w zwykłych porach. Można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  - w poniedziałek - wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, współpatrona naszej diecezji;
  - we wtorek – święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej);
  - w sobotę – Najświętszego Imienia Maryi (Matki Bożej Piekarskiej).
 3. Spotkania formacyjne w tym tygodniu:
  we wtorek o g. 19 - wspólnota św. Bogurodzicy,
  w piątek po wieczornej Mszy św. – wspólnota młodzieżowa Effatha;

  w sobotę o g. 9,30 – służba liturgiczna;
  w sobotę o g. 10,30 – schola i grupa dziecięca.
 4. W sobotę zapraszamy na kolejne (przeniesione z niedzieli) czuwanie fatimskie. Program czuwania: o g. 17 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego (nie będzie w tym dniu popołudniowej adoracji i Mszy św. o g. 17); od g. 17,45 do 20 – modlitwa różańcowa (cz. radosną prowadzą róże różańcowe, światła – wspólnota św. Bogurodzicy, bolesne - Apostolstwo Dobrej Śmierci, chwalebne – Apostolat Maryjny); o g. 20,15 – Msza św. z rozważaniem nt. Boleści Matki Bożej, po Mszy procesja z figurą MB Fatimskiej i Apel Jasnogórski.
 5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 11,30 będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony Wszystkich uprawiających rolę, dbających o rośliny, ogrody na swoich „działkach” ale też korzystających z pracy rolników zapraszamy do dziękczynnej modlitwy. Zapraszamy też na tę Msze św. pracowników odlewni Teksid i ich rodziny. Chętnych do przystrojenia płodami ziemi naszego ołtarza prosimy o przyniesienie darów w sobotnie przedpołudnie.
 1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Górny Bór 6. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Górny Bór 7.
  Dziękujemy wszystkim osobom czuwającym podczas całodziennej i całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać za dziś składane ofiary na potrzeby diecezji, w przyszłą niedzielę – składka na Uniwersytet Papieski w Krakowie.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa