Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej, dnia 5 kwietnia 2020 r.

  1. Wielki Tydzień, który dziś rozpoczynamy, a zwłaszcza Truduum Paschalne to czas najbardziej intensywnego przeżywania prawd naszej wiary. Jednak w tym roku ze względu na zarządzenia związane z ogłoszonym stanem epidemii nie możemy zaprosić do licznego udziału w najważniejszych w roku i najbogatszych w treść i przeżycie ceremoniach liturgicznych. Obchody Triduum będą bez udziału wiernych. Zachęcamy do duchowej łączności ze sprawowanymi obrzędami w naszym kościele przez transmisję internetową (w godzinach podanych w porządku nabożeństw), do skorzystania z materiałów dostępnych na naszej stronie internetowej, które pomogą w przeżywaniu Triduum w gronie naszych rodzin. Prosimy o pomoc w tym względzie osobom starszym, samotnym.
  2. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w Wielką Środę od g. 8 – tylko do tych, którzy sami lub przez najbliższych potwierdzą do wtorku telefonicznie taką chęć i potrzebę.
  3. Codziennie o g.  20,30 prosimy o modlitwę różańcową w naszych domach w łączności z kapłanami modlącymi się w kościele. Podobnie inne nabożeństwa i modlitwy wg porządku nabożeństw będą transmitowane on-line. Od Wielkiego Piątku codziennie o g. 15 będzie transmitowania modlitwa Nowenny i Koronki do Miłosierdzia Bożego - modlitwy przygotowującej do święta Miłosierdzia Bożego.

Jako Wasi Duszpasterze pragniemy Wam w tym trudnym doświadczeniu oddalenia  od świątyni i od siebie nawzajem - podziękować za Waszą duchową łączność z liturgią sprawowaną w naszym kościele, za trwanie przy Bożym Słowie, na modlitwie, za świadectwo wiary, nadziei i miłości pośród codziennych trudności, napięć i niepokojów, za budowanie w ten sposób Kościoła w swoich domach, za tęsknotę za Jezusem i sakramentami. Dziękujemy za  każde słowo i gest Waszej życzliwości i pamięci o nas i naszej wspólnocie. Dziękujemy za ofiary przekazywane na funkcjonowanie parafii.

Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Niech będzie on dla nas rzeczywiście Wielki - mimo, a może właśnie ze względu na trudne okoliczności tych dni – i pozwoli nam odnowionym duchowo z większą nadzieją kroczyć z Jezusem Zwycięzcą przez życie.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa