II Niedziela Wielkiego Postu, dnia 8 marca 2020 r.

1. Dziś o g. 15,45 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W piątek natomiast o g. 17 – zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
  1. Spotkania formacyjne:
    - we wtorek na g. 19 – na spotkanie formacyjno-modlitewne zaprasza wspólnota św. Bogurodzicy;

- w środę po wieczornej Mszy św. na spotkanie zapraszamy Klub Seniora;
- w czwartek po Mszy św. wieczornej – spotkanie dla rodziców z dziećmi z kl. III a i III b;
-  w piątek po Drodze Krzyżowej i Mszy szkolnej – kontynuacja kursu Alfa dla młodych;

- w sobotę w Domu Spotkań od g. 9 trwać będzie dzień skupienia dla Apostolatu Maryjnego okręgu skoczowskiego i wiślańskiego; wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się w Eucharystię w ramach Dnia skupienia sprawowaną ku czci Matki Bożej o g. 12.

- w sobotę po wieczornej Mszy św. – nauka przed chrztem, a liturgia chrzcielna i błogosławienie rocznych dzieci będzie w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 11,30.

1. Zaproszenia:
    - w zakrystii zapisy na pielgrzymkę parafialną do sanktuarium w Rychwałdzie w sobotę 21 marca;
    - trwają zapisy na kurs „Nowe Życie” w dniach 27-29 marca w naszej parafii;
    - zapisy na VIII Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w zakrystii (do grupy św. Alberta) oraz na stronie faustyna.bielsko.pl
    - Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmu „Zieja”, który 13 marca wchodzi do kin. Jest to film o niezwykłym kapłanie, także kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku oraz naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego i współzałożycielu KOR-u, inwigilowanym przez służbę bezpieczeństwa PRL; film o kapłanie, dla którego Ewangelia zawsze była najważniejsza;
  2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Górny Bór 8b. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców domów prywatnych przy ul. Morcinka, G. Bór i Parkowej.
  3. Dziękujemy za ofiary na bieżące potrzeby parafii. Po Mszy św. ofiarą do puszek wspieramy dzieci Afryki (dzieło misyjne Ad gentes). W przyszłą niedzielę kolekta zbierana przez członków rad parafialnych będzie przeznaczona na wykonanie ostatnich 3 stacji Drogi Krzyżowej.