Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

VII Niedziela zwykła, dnia 23 lutego 2020 r.

 1. Dziś adoracją od g. 15 rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne poprzedzające okres Wielkiego Postu. O g. 16 zapraszamy dziś na nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa. Aż do soboty trwa 53 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu – jest to czas przebłagania za pijaństwo i skutki alkoholizmu, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników, zachęcamy do podjęcia przyrzeczeń abstynenckich w intencji uwolnienia od uzależnienie konkretnych osób.
  W poniedziałek i wtorek adoracją Najświętszego Sakramentu kontynuować będziemy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Zapraszamy wg proponowanego planu.
 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post – w tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele o g. 7, 9 i 17. Zapraszamy do licznego udziału. Zachęcamy też do skorzystania już na początku tego okresu z sakramentu pojednania i do podjęcia uczynków pokutnych i dzieł miłosierdzia. Zaplanujmy sobie także czas na rekolekcje parafialne w dniach 22-25 marca.
 3. Spotkania formacyjne:
  - we wtorek o g. 19 – Msza św. i spotkanie wspólnoty św. Bogurodzicy,
  - w czwartek o g. 16,20 – nabożeństwo i o g. 17 – Msza św. dla Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy św. w czwartek – spotkanie dla rodziców z dziećmi z kl. III a i III b;
  - w piątek po Drodze Krzyżowej i Mszy wieczornej ok. g. 18,15 – rozpocznie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców, a od g. 19,30 - całonocne czuwanie modlitewne dla młodzieży i wszystkich chętnych (szczególnie podejmujących modlitwę za kandydatów),
  - w sobotę po rannej Mszy św. – spotkanie Apostolatu Maryjnego; na g. 9,30 zapraszamy nowych kandydatów do służby liturgicznej, a na g. 10,30 spotkanie scholi dziecięcej;
  - w przyszłą niedzielę o g. 18 – spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej na probostwie.
 4. W piątek (ogłoszony jako dzień modlitwy zranionego Kościoła) o g. 17 – zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w pierwszym nabożeństwie Drogi Krzyżowej (pobożny udział w Drodze Krzyżowej jest związany z możliwością uzyskania odpustu przy zwykłych warunkach), przedtem o g. 16,50 – wypominki za zmarłych (wypominki można składać w zakrystii), po Drodze Krzyżowej ok. 17,30 – Msza św.
 5. W przyszłą niedzielę – I niedzielę Wielkiego Postu o g. 15,45 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. Witold Zahraj z Cieszyna.
 6. Zaproszenia: - w sobotę 21 marca udajemy się na pielgrzymkę parafialną do sanktuarium w Rychwałdzie, informacje i zapisy w zakrystii;
  - trwają zapisy (na stornie internetowej i w zakrystii )na kurs „Nowe Życie” w dniach 27-29 marca w naszej parafii.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Górny Bór 6. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Górny Bór 7.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa