Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu, dnia 22 grudnia 2019 r.

  1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o g. 16.
  2. Okazja do sakramentu pokuty jest dziś przed każdą Mszą św. oraz od g. 16 do 18, w poniedziałek od g. 6,30 do 9 i od 15,30 do 18, a w Wigilię od 6,30 do 12.
  3. We wtorek – Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ten dzień jako czuwanie – w duchu pojednania z Bogiem i ludźmi, z wigilijną wieczerzą w gronie najbliższych z modlitwą i śpiewem kolęd, bez podawania i spożywania alkoholu, z zachowaniem tradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. A przede wszystkim niech zwieńczeniem tego wieczoru będzie wspólny w gronie rodzin udział w Jutrzni Bożonarodzeniowej (g. 23,30) i Pasterce (o północy), by w tę świętą noc nie zabrakło naszego gorącego przywitania nowonarodzonego Zbawiciela. Podczas Pasterki modlitwą obejmiemy dzieci nienarodzone i ofiarą wspierać będziemy Fundusz Obrony Życia.
  4. W uroczystość Narodzenia Pańskiego i w drugi dzień oktawy – w święto św. Szczepana – zapraszamy na Msze św. w porządku niedzielnym. Zapraszamy też do licznego udziału w kolędowych nieszporach świątecznych o g. 16.
  5. MCK Integrator wraz z burmistrzem Skoczowa zaprasza na kolejne „Skoczowskie kolędowanie” na Rynku przy choince 26 XII o g. 19 – prócz chórów skoczowskich parafii wystąpi męski zespół śpiewający a capella „Avocado” (szczegóły na plakacie).
  6. W sobotę, 28 grudnia, już po raz trzeci, dzieci naszej parafii wraz p. katechetką Dorotą wyruszą na nasze osiedle w ramach akcji kolędników misyjnych, by tym razem wspierać swoich rówieśników w Amazonii. W zakrystii można zgłosić chęć przyjęcia kolędników. Zaś w drugi dzień oktawy Bożego Narodzenia na Mszy o godz. 9:30 będzie obrzęd rozesłania kolędników misyjnych.
  7. W czwartek w święto św. Szczepana modlitwą i ofiarą wspieramy uczelnie katolickie. Podczas Mszy św. będzie poświęcenie wody i kredy. W tym dniu rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie rodzin (plan jest w gablotce, biuletynie i na stronie). Już dziś dziękujemy za każde otwarte drzwi i serce na błogosławieństwo swego domu, na wspólną modlitwę i rozmowę z duszpasterzem. Nowo zamieszkałych na terenie parafii (szczególnie w domach prywatnych) prosimy o wcześniejsze zgłoszenie na probostwie.
  8. W piątek przypada święto św. Jana Apostoła (w tym dniu po rannej Mszy św. będziemy błogosławić wino), w sobotę – święto śś. Młodzianków – w tym dniu po Mszy o g. 7 i 17 - błogosławieństwo małych dzieci.
  9. Przyszła niedziela to święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu podczas Mszy św. małżonkowie odnowią swoją przysięgę z sakramentu małżeństwa.

10.Dziękujemy uczestnikom rorat, dzieciom i dorosłym za świadectwo duchowego przygotowania serc dla Jezusa. Najgorliwsze dzieci prosimy o potwierdzenie w zakrystii chęci udziału w wycieczce -nagrodzie 8 II. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty i dekorację adwentową i świąteczną mieszkańcom ul. Morcinka 26. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Morcinka 28.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa