Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela zwykła, dnia 27 lipca 2019 r.

Dziś po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy. Kierowców wdzięcznych Bogu za bezpieczną jazdę  zachęcamy do włączenia się w akcję pomocy misjonarzom polskim w zakupie środków transportu. Odbierając na parkingu  pamiątkę dzisiejszego błogosławieństwa można na ten cel złożyć ofiarę.

  1. Liturgiczne obchody tygodnia:
    - w poniedziałek – wspomnienie św. Marty, w środę – św. Ignacego Loyoli;
    - w czwartek – św. Alfonsa Marii Liguoriego – rozpoczyna się w tym dniu miesiąc trzeźwości i abstynencji – modlimy się w tej intencji, a swoje postanowienia można wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości wystawionej na stoliku z darami;
  1. W piątek przypada dzień odpustu Porcjunkuli – można uzyskać go nawiedzając kościół i spełniając zwykłe warunki odpustu.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty – okazja do Spowiedzi św.: dla dzieci w czwartek o g. 16, dla młodzieży w piątek o g. 16, dla dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św. Modlimy się o nowe powołania do służby Bożej w czwartek, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek – zapraszamy w tym dniu do skorzystania z okazji do osobistej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym podczas całodziennej adoracji; w sobotę zapraszamy na poranną Mszę wynagradzającą i Różaniec fatimski.
  1. Chorych będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną w sobotę od g. 8. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.
  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Górny Bór 3. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców ul. Górny Bór 4.
  1. Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli na inwestycyjne potrzeby parafii (remont dachu na zapleczu domu spotkań) oraz za dziś składane ofiary na budowę ośrodka rekolekcyjnego w Andrychowie. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby diecezji. Po Mszy św. można będzie wspomóc ofiarą do puszek zakup nowego rzutnika do kościoła.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa