Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XIV Niedziela zwykła, dnia 8 lipca 2018 r.

 

  1. W tym tygodniu Msze św.: w poniedziałek i w środę. o g. 7 (w te dni nie będzie adoracji i Koronki o g. 15, a we wtorek, czwartek i w sobotę Msza św. o g. 17 (przedtem o g. 15 - adoracja).
  2. W piątek, 13 lipca zapraszamy do licznego udziału w kolejnym w naszej parafii czuwaniu fatimskim. Nie będzie w tym dniu Mszy św. rano ani adoracji o g. 15. Czuwanie (w nieco zmienionym porządku) rozpocznie się o g. 17 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Godziną Miłosierdzia. O g. 18 róże różańcowe, a o g. 19 Apostolat Maryjny poprowadzą modlitwę różańcową (część radosną i światła); natomiast na g. 20 zapraszamy wszystkich na Eucharystię z rozważaniem kolejnych słów Jezusa i Maryi i z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła; czuwanie zakończymy aktem zawierzenia parafii Matce Bożej i Apelem Jasnogórskim ok. g. 21. Zapraszamy do wytrwałej modlitwy wynagradzającej i błagalnej za parafię i cały Kościół w świecie.

 

  1. Liturgiczne obchody tygodnia: w środę – święto św. Benedykta, patrona Europy, w czwartek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, w piątek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  2. Do dziś trwają zapisy na Igrzyska Kid’s Games, które będą trwać w dniach 16-22 lipca w Skoczowie. Szczegóły z formularzem zgłoszeń na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  3. W przyszłą niedzielę o g. 11,30 będzie liturgia chrzcielna. Nauka przed chrztem w sobotę o g. 18.
  4. Zaproszenia: - autokarowa pielgrzymka Apostolatu Maryjnego na Jasną Górę w sobotę 28 lipca – zapraszamy wszystkich chętnych (wyjazd o g. 5,30 ze starego targowiska, zapisy z wpłatą 40 zł w zakrystii); - parafia w Puńcowie organizuje pielgrzymkę dziękczynną do Rzymu w dniach 11-19 października, można się dołączyć, zapisy do 30 lipca, szczegóły w gablotce i zakrystii
  5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Górny Bór 5. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Górny Bór 6.
  6. Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli na przygotowanie uroczystości poświęcenia naszego kościoła oraz za dziś składane ofiary na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę – ofiary na inwestycyjne potrzeby parafii (obecnie trwa malowanie Domu Spotkań) zbiorą przedstawiciele rad parafialnych.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa