II Niedziela Wielkanocna

dnia 8 kwietnia 2018 r.

1. Dzisiejsze święto Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia, jest to zarazem święto patronalne Caritas. Składka przeznaczona jest na cele charytatywne.
    Dziś zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o g. 15, którą zakończymy nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o g. 16. Zapraszamy do licznego udziału.
  2. Dziś o g. 18 – spotkanie Duszpasterskiej Rady

1. W poniedziałek będziemy obchodzić przeniesioną z Niedzieli Palmowej uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest dziękczynieniem za Wcielenie Syna Bożego i zachętą do naśladowania postawy „fiat”, wypełniania woli Bożej Najświętszej Maryi Panny. Jest to także Dzień Świętości Życia. Podczas obu Mszy św. o g. 7 i 17 będzie można podjąć Dzieło Adopcji Dziecka Poczętego. Chętnych do tego wielkodusznego gestu miłości prosimy o zabranie ze stolika na dary deklaracji i przyniesienie wypełnionej na Mszę św. jutro. Ofiara zbierana w tym dniu do puszek przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka.

1. Spotkania formacyjne: we wtorek o g. 19 – spotkanie formacyjne wspólnoty św. Bogurodzicy, w piątek o g. 18 – spotkanie młodzieżowej wspólnoty Effatha, w sobotę o g. 10,30 – spotkanie scholi i grupy dziecięcej przy oratorium.
  2. W sobotę o g. 14,15 dzieci z klas III d i e przystąpią do I Spowiedzi św. Także i tę grupę dzieci chcemy objąć naszą modlitwą.

1. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna. W tym dniu zaprosimy do dzielenia się Słowem Bożym oraz do udziału w nabożeństwie Drogi Światła o g. 15,45.
  2. W przyszłą niedzielę o g. 11,30 będzie liturgia chrzcielna. Nauka przed chrztem w sobotę o g. 18.

1. Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli, a także za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 26. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 28/1-40.
  2. W przyszłą niedzielę kolektę na potrzeby inwestycyjne zbiorą członkowie rad parafialnych, a ofiarą do puszek będzie można wesprzeć radio diecezjalne Anioł Beskidów.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 7,30 i 9,30 chcemy udostępnić dla wszystkich chętnych salę spotkań w remontowanej dawnej kaplicy i na ten dzień uruchomić tam parafialną kawiarenkę. Prosimy z tej okazji chętnych o przyniesienie ciast w sobotę po południu.