Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, dnia 1 kwietnia 2018 r.

  1. Dziś o g. 16 uroczyste nieszpory wielkanocne kończące Triduum Paschalne. Zapraszamy do licznego udziału.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień Oktawy. Msze św. w porządku niedzielnym. Kolekta na uczelnie katolickie. Podczas Mszy św. o g. 11,30 – liturgia chrzcielna. W tym dniu przypada 13 rocznica śmierci św. Jana Pawła II.
  3. Zapraszamy też – wedle możliwości - do udziału we Mszy św. w kolejne dni oktawy, które mają rangę uroczystości i przedłużają w liturgii obchód Wielkanocy. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  4. We wtorek o g. 19 – wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy wstawiennicze.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do modlitwy w intencji powołań, do modlitwy wynagradzającej Sercu Bożemu i Niepokalanemu Sercu Maryi. W czwartek zapraszamy na Mszę szkolną wszystkie dzieci. Podczas Mszy św. nastąpi obrzęd przyjęcia kandydatów do służby liturgicznej i scholi dziecięcej. Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. Dzieci praktykujące I piątki miesiąca zapraszamy na Mszę św. w piątek o g. 17, a przedtem od g. 16 do Spowiedzi św. Młodzież zapraszamy na Mszę św. o g. 18,30. Po Mszy – spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania.
  6. W sobotę o g. 14 dzieci z klas III a, b, c przystąpią do I Spowiedzi św. Obejmujemy te dzieci naszą modlitwą.
  7. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto, które jest podziękowaniem za dar sakramentu pokuty. O g. 15 rozpocznie się adoracja i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu podejmiemy też modlitwę nowenny za naszą Ojczyznę.
    W przyszłą niedzielę o g. 18 – spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
  8. Dziękujemy służbie kościelnej, liturgicznej, scholi, budowniczym Bożego Grobu i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg obchodów Triduum Paschalnego, uczestnikom za godziny adoracji i świadectwo trwania przy Jezusie.

Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli (2894,50 zł ze sprzedaży palm i ozdób wielkanocnych) – na wykonanie i instalowanie witraża Jezusa Zmartwychwstałego, a także za sprzątanie kościoła i ofiarę  na kwiaty  do Bożego Grobu i na witraż mieszkańcom ul. Morcinka 22 i 24. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 26.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa