Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII Niedziela zwykła
dnia 12 listopada 2017 r.

 

  1. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - to okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez stałą modlitwę w ich intencji. Wypełniając przykazanie miłości nieprzyjaciół, módlmy się również za prześladowców.
  2. Dziś o g. 16 nieszpory niedzielne. Zachęcamy do licznego udziału.
  3. We wtorek o g. 19 zapraszamy wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy na spotkanie formacyjno-modlitewne; w piątek o g. 18 – spotkanie młodzieżowej wspólnoty Effatha, w sobotę o g. 10,30 – spotkanie scholi i  dziecięcej wspólnoty. W piątek po wieczornej Mszy św. – nauka przed chrztem, liturgia chrzcielna będzie w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 11,30.
  4. Zachęcamy do włączenia się w działalność Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Krew niewinnych rozlewa się na całym Bliskim Wschodzie. Chrześcijanie doświadczają ciągłych prób islamizacji. Ponieważ obawiają się o życie swoje i najbliższych, wciąż trwa wielki exodus z ich domów. Żyją w katastrofalnych warunkach, oczekując zakończenia konfliktu. Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 0,46zł), wspierasz potrzebujących chrześcijan na Bliskim Wschodzie. SMS-y możemy wysyłać w okresie od 1.11.2017 do 31.03.2018. Dzięki ofiarom będzie można realizować projekty pomocy dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
  1. Przyszła niedziela będzie obchodzona w całym Kościele jako Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka jako najbardziej godne przygotowanie do przeżycia uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, który utożsamiał się z maluczkimi i ubogimi, a osądzi nas z uczynków miłosierdzia.
  2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. G. Bór 5//38-75, w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. G. Bór 6.
  3. Bóg zapłać za dziś składane ofiary na bieżące potrzeby parafii. Za tydzień kolektę za inwestycyjne potrzeby parafii – kontynuację remontu i przebudowy kaplicy zbiorą członkowie Rad parafialnych.
  4. Parafialny Zespół Caritas przeprowadza dziś po Mszach św. zbiórkę na przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących. Polecamy tę akcję Waszej ofiarności.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa