III Niedziela Adwentu, dnia 17 grudnia 2023 r.

1. Rozpoczynamy drugą część adwentu, która bezpośrednio przygotowuje nas na przeżycie tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. W tym tygodniu także przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
    Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne o g. 16.
  2. W ostatnim tygodniu adwentu od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w roratach o g. 6,50.
  3. W środę o g. 18 zapraszamy na spotkanie do kawiarenki Klub Seniora.
  4. Do Spowiedzi św. przedświątecznej zapraszamy: od poniedziałku do piątku pół godziny przed roratami oraz od g. 16 do 18 (z przerwą na Mszę św.), a także w piątek wieczorem od g. 20 do 23 i w sobotę od g. 15 do 19 (z przerwą na Mszę św.); w Wigilię Spowiedź św. będzie tylko przed Mszami (nie będzie po południu Spowiedzi ani wieczornej Mszy św.)

Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w sobotę od g. 8. Prosimy chorych zgłaszać w zakrystii.

1. W przyszłą niedzielę wieczorem rozpocznie się Wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy, by był to dzień przeżywany rodzinnie, także dzień pamięci o osobach samotnych; podczas wieczerzy wigilijnej pamiętajmy o wspólnej modlitwie i kolędowaniu, nie podawajmy w tym dniu alkoholu. Wszystkich parafian zapraszamy o północy na uroczystą Pasterkę poprzedzoną śpiewaniem Jutrzni Bożonarodzeniowej o g. 23,30.

6. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Morcinka 30 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty; w piątek po wieczornej Mszy św. prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 34 i 36, prosimy też o pomoc chętnych w tym dniu w strojeniu kościoła.
    Dziękujemy za dziś składane ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła i domu spotkań.
  1. Plan duszpasterskich odwiedzin kolędowych, które rozpoczną się 27 grudnia jest wydrukowany w biuletynie i w gablotce. Już dziś dziękujemy za każde otwarte drzwi i serca na wspólną modlitwę, rozmowę i przyjęcie Bożego błogosławieństwa dla swego domu.
    8. Kolędnicy Misyjni – dzieci pod opieką p. katechetki po uroczystym rozesłaniu 26 grudnia będą kolędować w domach i mieszkaniach chętnych na ich przyjęcie parafian w piątek i w sobotę 29 i 30 grudnia od g. 10. W tym roku ofiarami z tej akcji będziemy pomagać dzieciom w Kolumbii. Lista chętnych na przyjęcie kolędników misyjnych jest w zakrystii.