II Niedziela Adwentu, dnia 10 grudnia 2023 r.

1. Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne o g. 16.
  2. W kolejnym tygodniu adwentu od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w roratach o g. 6,50.

Obchody liturgiczne tygodnia:

- w środę –  wspomnienie św. Łucji, w czwartek – św. Jana od Krzyża;
- w piątek czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca ( w tym dniu zapraszamy na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego o g. 16,15 i na Mszę wieczorną z uczczeniem relikwii św. Faustyny).

Spotkania formacyjne:

we wtorek o g. 19 – wspólnota św. Bogurodzicy;
w środę po wieczornej Mszy św. w bibliotece – koła koronkowe; w środę o g. 19 – Msza św. dla wspólnoty Matek w Modlitwie;

w piątek po wieczornej Mszy św. – kandydaci do Bierzmowania (dom spotkań) oraz krąg biblijny (kawiarenka);
w sobotę – g. 9 - służba liturgiczna, 10 – schola dziecięco-młodzieżowa;
g. 18 – nauka przed chrztem

1. Zachęcamy już w tym tygodniu do skorzystania ze Spowiedzi św. przedświątecznej – okazja codziennie pół godziny przed Mszą św.
  2. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Morcinka 28 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty; w przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 30.
  1. W przyszłą niedzielę będzie podany plan odwiedzin kolędowych, które rozpoczną się 27 grudnia. Prosimy osoby/ rodziny, które ostatnio się do nas przeprowadziły i nie mają jeszcze założonej kartoteki o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś czynna jest kawiarenka parafialna (od następnej niedzieli do 7 stycznia będzie nieczynna), do biblioteki parafialnej zapraszamy we wtorek po wieczornej Mszy św.
    Na stoliku przy konfesjonale do nabycia są świece wigilijne i opłatki świąteczne - dochód z tej sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne. Z choinki przy planszy roratniej można zabierać papierowe bańki informujące o akcji charytatywnej „Paczuszka dla maluszka”. Zabierając bańkę zobowiązujemy się do przygotowania paczki dla jednego dziecka. W tym roku akcją tą wspomagamy podopiecznych DPS ss. Służebniczek w Skoczowie. Paczki można przynosić do 27 grudnia.