Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie


Nasza grupa Liturgicznej Służby Ołtarza (LSO) obejmuje ok. 50 osób, w przedziale wiekowym od trzeciej klasy szkoły podstawowej do liceów i techników a nawet studentów.

 

Przyjęcie do Służby następuje zazwyczaj w 3 klasie szkoły podstawowej po odbyciu pewnego rodzaju szkolenia w zakresie praktyki jak i teorii, ponieważ ministrant to taka osoba, która chce być bliżej i wiedzieć więcej. W naszej parafii możliwość służenia mają także dziewczyny i stanowią dość liczebną część całej LSO (ok. 50%).Ministranci w drugiej klasie gimnazjum po pewnym przeszkoleniu otrzymują alby i stają się lektorami. Po ukończeniu gimnazjum lektorzy nie mają już wytyczonych obowiązkowych grup, lecz przychodzą spontanicznie.

Zbiórki w roku szkolnym odbywają się w soboty o godz. 10.00, ale ta pora nie jest stała,

W czasie wakacji w związku z różnymi wyjazdami itp. nie ma zbiórek, ale jest możliwość zorganizowania ognisk, wycieczek, seansów filmowych i innych form wspólnego spędzania czasu. W ferie zimowe zazwyczaj co roku organizowany jest wyjazd do Istebnej na zimowisko i jest to bardzo interesujący i wartościowy czas dla wszystkich chętnych tam pojechać ministrantów.

Cała LSO jest podzielona na:

grupy tygodniowe wyznaczone na każdą Mszę (poranną i popołudniową) i grupy te nie zmieniają się, chyba że po uzgodnieniu z księdzem.

grupy niedzielne o stałym składzie i specjalnym grafiku, który wyznacza godzinę, na którą mają przyjść osoby z danej grupy.

Opiekunem LSO jest ks. Dariusz i to do niego powinny zgłaszać się osoby chętne do wstąpienia w szeregi naszej Służby lub ewentualnie do któregoś ze starszych lektorów, którzy poinformują o tym księdza.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dostąpić tego zaszczytu i służyć bezpośrednio obok ołtarza i praktycznie uczestniczyć całym sobą w celebracji Mszy świętej.Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa