Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Różańcowej

Witamy w naszej wspólnocie kaznodzieję odpustowego ks. Sławomira Pietraszkę  wikariusza parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu, będzie on też przewodniczył sumie odpustowej. Witamy wszystkich parafian i gości, zapraszamy do owocnego udziału w dzisiejszej uroczystości, do zyskania odpustu zupełnego.

Dziś o g. 16 zapraszamy do licznego udziału w uroczystym nabożeństwie różańcowym, a codziennie zapraszamy do tej modlitwy o g. 17. Do prowadzenia rozważań zapraszamy poszczególne grupy i wspólnoty parafii.

Dzisiejsza niedziela jest w naszym kraju obchodzona jako 24 Dzień Papieski. Ofiarą do puszek można wesprzeć fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży.

W poniedziałek zapraszamy na ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie. Program czuwania fatimskiego: g. 17 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; od 17,45 do 20 – Różaniec wszystkie części (prowadzą: 1.róże różańcowe; 2. Wspólnota św. Bogurodzicy i wspólnota Matek w Modlitwie; 3. Apostolstwo Dobrej Śmierci; 4. Apostolat Maryjny);  20,00 – Msza św. z procesją wokół kościoła, ok. 21,00 – Apel Jasnogórski.

W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Teresy Wielkiej, w środę – św. Jadwigi Śląskiej; w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego; w piątek – święto św. Łukasza Ewangelisty, w sobotę wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, patrona Solidarności i ludzi pracy.

Za tydzień będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie Tydzień misyjny. Składkę przeznaczamy na cele misyjne. W domu spotkań jak co roku organizujemy kiermasz misyjny, z którego dochód będzie przeznaczony dla polskich misjonarzy w Boliwii. Zachęcamy do włączenia się w organizację kiermaszu prze ofiarowanie ciast lub innych własnych produktów (można je przynosić do domu spotkań w sobotę).

Spotkania formacyjne: -;
- we wtorek o g. 19 wspólnota św. Bogurodzicy;
- w środę po wieczornej Mszy św. – koła koronkowe.

W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca. Przed Różańcem zapraszamy o g. 16,30 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, po wieczornej Mszy św. oddamy cześć relikwiom św. Faustyny.

Dziękujemy ks. Sławomirowi za głoszenie Słowa Bożego, za ubogacenie liturgii scholi Cantare, orkiestrze Glorieta, służbie liturgicznej i kościelnej. Dziękujemy mieszkańcom ul. Morcinka 23 i 32  za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 24. Dziękujemy osobom za pomoc w pracach remontowych i porządkowych w domu spotkań i na probostwie oraz za sprzątanie obejścia i za dary stołu.