XXV Niedziela zwykła, dnia 22 września 2024 r.

DZISIEJSZA NIEDZIELA JEST OGŁOSZONA W CAŁYM KRAJU JAKO DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z OFIARAMI OSTATNIEJ POWODZI.
PRZED KOŚCIOŁEM DO PUSZEK BĘDZIE PROWADZONA ZBIÓRKA NA TEN CEL.

1. Przy bocznym wyjściu - prasa katolicka (i kalendarze ścienne GN).
  2. Zapraszamy dziś o g. 16 na nieszpory.
  3. W naszej diecezji trwa Tydzień z Ewangelią pod hasłem „Słowo nad wyraz”. Plan wydarzeń modlitewnych i ewangelizacyjnych w gablotce i na stronach internetowych. W naszym kościele w ramach tego Tygodnia odbędzie się w czwartek o g. 18 wieczór uwielbienia psalmami (który poprowadzą dzieci i młodzież wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy), a w przyszłą niedzielę o g. 18 w domu spotkań – przygotowany przez nasz zespół teatralny spektakl „Przyłapany na miłości. Jezus oczami św. Imeldy Lambertini”. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
  1. 4.W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, we wtorek święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego, w piątek w wspomnienie św. Wincentego a Paulo, w sobotę – św. Wacława.
  2. 5. Spotkania formacyjne:
    w piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież oazową, w sobotę po rannej Mszy św. – Apostolat Maryjny, o g. 9 – służbę liturgiczną, o g. 10 – scholę.
  1. Dziękujemy mieszkańcom ul. Morcinka 18 i 19 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 22.
  2. Wyrażamy serdeczne podziękowania za każdą pomoc, troskę i modlitwę okazaną podczas powodzi (szczególnie ks. Mikołajowi, p. Basi Zagórskiej, p. Ryśkowi Zulewskiemu) oraz wielu osobom (także dzieciom i młodzieży) za pomoc w sprzątaniu i usuwaniu skutków powodzi w domu spotkań i na probostwie.