XIX Niedziela zwykła, dnia 11 sierpnia 2024 r.

1. W poniedziałek o g. 18 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie.
  2. We wtorek 13 sierpnia zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie. Początek o g. 17 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, od g. 17,45 rozważamy wszystkie części Różańca (do prowadzenia wzorem poprzednich czuwań prosimy poszczególne grupy modlitewno-formacyjne); na g. 20 zapraszamy na Mszę św. wieńczącą czuwanie, na jej zakończenie – procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła oraz Apel Jasnogórski i akt zawierzenia Matce Bożej parafii i świata.
  3. W środę obchodzić będziemy uroczystość ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej diecezji. Wieczorna Msza św. w środę to już wigilijna Msza św. uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W czwartek w samą uroczystość Msze św. w porządku niedzielnym. Zapraszamy do licznego udziału i zachęcamy, by przynieść zioła do pobłogosławienia.
  4. W trzeci piątek miesiąca zapraszamy do oddania czci Miłosierdziu Bożemu – o g. 16,15 nabożeństwo i Msza św. popołudniowa z oddaniem czci relikwiom św. Faustyny. Po Mszy św. w bibliotece spotkanie formacyjne kół koronkowych.
  5. W przyszłą niedzielę kolekta na inwestycyjne potrzeby parafii (kolejny etap malowania kościoła i wymiana dachówki na probostwie).
  6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Morcinka 3 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 5.
  7. W sobotę 24 sierpnia o g. 18 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy, na który już dziś serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje w gablotce.
  8. Od kilkunastu lat Kościół w Polsce pracuje nad tworzeniem bezpiecznej przestrzeni dla naszych najmłodszych, aby chronić ich przed jakąkolwiek przemocą ze strony dorosłych lub rówieśników. W tym roku te działania zostały wzmocnione ustawą państwową tzw. "Ustawą Kamilka", która wchodzi w życie 15 sierpnia br. Również nasza parafia włącza się w powstający system ochrony. System ten opiera się na: a/dokumencie, który możemy znaleźć na naszej stronie Internetowej oraz w Kancelarii Parafialnej, opisujący szczegółowe zasady ochrony dzieci i młodzieży przed przemocą, a także działania, jakie podejmiemy po uzyskaniu informacji o takiej sytuacji; b/powołaniu Osoby Zaufanej, którą w naszej parafii będzie pani Katarzyna Porębska, z którą można się skontaktować przez e-mail (będzie podany później). Wszystkie zgłoszenia będą traktowane z dyskrecją
    i powagą. Dziękujemy za zrozumienie i współpracę w tworzeniu bezpiecznej przestrzeni dla naszych dzieci i naszej młodzieży. Zachęcam wszystkich, szczególnie rodziców i dziadków do przeczytania tego dokumentu pamiętając, że jest to początek naszej wspólnej pracy w ochronie dzieci
    i młodzieży przed przemocą. W ten sposób odpowiadamy na apel św. Jana Pawła II: Pomóżmy dzieciom odkryć i doświadczyć miłości samego Boga!