Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, dnia 31 marca 2024 r.

1. Dziś o g. 16,00 zapraszamy na uroczyste nieszpory świąteczne, które kończą obchód Triduum Paschalnego. Przed wieczorną Mszą św. (a w piątek o g. 15) modlimy się przez cały tydzień modlitwą nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia.
  2. Każdy dzień oktawy Wielkanocy ma rangę uroczystości liturgicznej, bo jest przedłużeniem tej najważniejszej w roku uroczystości, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy dysponują czasem uczestniczenia w tych dniach we Mszy św. W Poniedziałek wielkanocny Msze św. będą wg porządku niedzielnego (w tym dniu składka na uczelnie katolickie), w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. We Wtorek Wielkanocny dodatkowa Msza św. o g. 19 – comiesięczna Msza z modlitwą o uzdrowienie, na którą zapraszamy wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy.
  4. W czwartek w kościele św. Jakuba w Simoradzu o g. 19 odbędzie się tzw. Konwent wielkanocny – Msza św. celebrowana przez kapłanów naszego dekanatu. Zapraszamy do modlitwy w intencji kapłanów.
  5. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek nie będzie całodziennej i całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, a tylko od g. 15, natomiast czcicieli Matki Bożej zapraszamy w sobotę na g. 6,15 na nabożeństwo i Mszę św. w intencjach wynagradzających o g. 7.
  6. Od piątku do niedzieli będzie trwał w naszej parafii kurs Eureka, rekolekcje przygotowujące młodzież kilku parafii naszego dekanatu do Bierzmowania. Kandydatów i ekipę prowadzącą z ks. Mikołajem otaczamy naszą modlitwą.
  7. Przyszła niedziela – II niedziela wielkanocna to zakończenie oktawy a jednocześnie święto Miłosierdzia Bożego, w którym szczególnie będziemy dziękować za sakrament pokuty.

Dziękujemy mieszkańcom ul. Morcinka 17 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty i dekorację, a także osobom, które przygotowały świąteczny wystrój i dekorację, dziękujemy też całej służbie liturgicznej, kościelnej, scholi Cantare za przygotowanie uroczystych celebracji Triduum. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 19.