Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu, dnia 10 grudnia 2023 r.

 1. Dziś zapraszamy na nieszpory niedzielne o g. 16.
 2. W kolejnym tygodniu adwentu od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w roratach o g. 6,50.

  Obchody liturgiczne tygodnia:

- w środę –  wspomnienie św. Łucji, w czwartek – św. Jana od Krzyża;
- w piątek czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca ( w tym dniu zapraszamy na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego o g. 16,15 i na Mszę wieczorną z uczczeniem relikwii św. Faustyny).

Spotkania formacyjne:


 we wtorek o g. 19 – wspólnota św. Bogurodzicy;
w środę po wieczornej Mszy św. w bibliotece – koła koronkowe; w środę o g. 19 – Msza św. dla wspólnoty Matek w Modlitwie;

w piątek po wieczornej Mszy św. – kandydaci do Bierzmowania (dom spotkań) oraz krąg biblijny (kawiarenka);
w sobotę – g. 9 - służba liturgiczna, 10 – schola dziecięco-młodzieżowa;
g. 18 – nauka przed chrztem

 1. Zachęcamy już w tym tygodniu do skorzystania ze Spowiedzi św. przedświątecznej – okazja codziennie pół godziny przed Mszą św.
 2. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Morcinka 28 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty; w przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 30.
 1. W przyszłą niedzielę będzie podany plan odwiedzin kolędowych, które rozpoczną się 27 grudnia. Prosimy osoby/ rodziny, które ostatnio się do nas przeprowadziły i nie mają jeszcze założonej kartoteki o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej.

  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś czynna jest kawiarenka parafialna (od następnej niedzieli do 7 stycznia będzie nieczynna), do biblioteki parafialnej zapraszamy we wtorek po wieczornej Mszy św.
  Na stoliku przy konfesjonale do nabycia są świece wigilijne i opłatki świąteczne - dochód z tej sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne. Z choinki przy planszy roratniej można zabierać papierowe bańki informujące o akcji charytatywnej „Paczuszka dla maluszka”. Zabierając bańkę zobowiązujemy się do przygotowania paczki dla jednego dziecka. W tym roku akcją tą wspomagamy podopiecznych DPS ss. Służebniczek w Skoczowie. Paczki można przynosić do 27 grudnia.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa