XXXI Niedziela zwykła, dnia 5 listopada 2023 r.

1. Dziś nabożeństwo różańcowe za zmarłych wypominanych o g. 16. Do środy odmawiamy różaniec za zmarłych o g. 16,30. Zachęcamy w tych dniach do zyskiwania odpustów za dusze czyśćcowe.
    2. W Brzezince dziś modlitwa Drogi Krzyżowej za ofiary obozów i gułagów, początek o g. 14 przy Bramie Śmierci (zaproszenie na plakacie w gablotce).
    3. We wtorek zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, początek o g. 19, po Mszy św. adoracja i modlitwy wstawiennicze.
    4.Obchody liturgiczne tygodnia: w czwartek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – matki wszystkich kościołów świata; w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, w sobotę – św. Marcina z Tours.
    W sobotę obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości; zapraszamy do udziału we Mszy św. za Ojczyznę o g. 17.
    5. Spotkania formacyjne:
    - Zapraszamy wszystkich mężczyzn do nowo powstałej wspólnoty św. Józefa. Chcemy na wzór męża Maryi kształtować się na świadomych, odpowiedzialnych, kochających mężów, ojców, braci, synów. Nasze spotkania będą odbywać się w każdy II piątek miesiąca o g. 17. Pierwsze spotkanie już 10 listopada. Więcej informacji na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
    - w sobotę o g. 18 – próba zespołu Cantare

6. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Morcinka 21 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty; w przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 22.
    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone tydzień temu na pomoc polskim misjonarzom w Boliwii. Dziękujemy p. katechetce Dorocie za zorganizowanie kiermaszu, a słowa wdzięczności kierujemy też wobec Pań: Agnieszki Odrzywolskiej, Kariny Bujok, Jolanty Wojaczek, Katarzyny i Patrycji Matalik, Ewy Gil, Justyny Pileckiej oraz Ani Muras, które upiekły ciasta na kiermasz i ofiarowały przedmioty na sprzedaż oraz wobec osób, które pomagały w jego przeprowadzeniu.
    7. W sobotę i niedzielę członkowie Caritas parafialnego zbiorą do puszek przed kościołem ofiary na pomoc świąteczną dla potrzebujących z naszej parafii.
    8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym zwłaszcza na Bliskim Wschodzie.