Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI Niedziela zwykła, dnia 5 listopada 2023 r.

 1. Dziś nabożeństwo różańcowe za zmarłych wypominanych o g. 16. Do środy odmawiamy różaniec za zmarłych o g. 16,30. Zachęcamy w tych dniach do zyskiwania odpustów za dusze czyśćcowe.
  2. W Brzezince dziś modlitwa Drogi Krzyżowej za ofiary obozów i gułagów, początek o g. 14 przy Bramie Śmierci (zaproszenie na plakacie w gablotce).
  3. We wtorek zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, początek o g. 19, po Mszy św. adoracja i modlitwy wstawiennicze.
  4.Obchody liturgiczne tygodnia: w czwartek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – matki wszystkich kościołów świata; w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, w sobotę – św. Marcina z Tours.
  W sobotę obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości; zapraszamy do udziału we Mszy św. za Ojczyznę o g. 17.
  5. Spotkania formacyjne:
  - Zapraszamy wszystkich mężczyzn do nowo powstałej wspólnoty św. Józefa. Chcemy na wzór męża Maryi kształtować się na świadomych, odpowiedzialnych, kochających mężów, ojców, braci, synów. Nasze spotkania będą odbywać się w każdy II piątek miesiąca o g. 17. Pierwsze spotkanie już 10 listopada. Więcej informacji na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  - w sobotę o g. 18 – próba zespołu Cantare

  6. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Morcinka 21 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty; w przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 22.
  Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone tydzień temu na pomoc polskim misjonarzom w Boliwii. Dziękujemy p. katechetce Dorocie za zorganizowanie kiermaszu, a słowa wdzięczności kierujemy też wobec Pań: Agnieszki Odrzywolskiej, Kariny Bujok, Jolanty Wojaczek, Katarzyny i Patrycji Matalik, Ewy Gil, Justyny Pileckiej oraz Ani Muras, które upiekły ciasta na kiermasz i ofiarowały przedmioty na sprzedaż oraz wobec osób, które pomagały w jego przeprowadzeniu.
  7. W sobotę i niedzielę członkowie Caritas parafialnego zbiorą do puszek przed kościołem ofiary na pomoc świąteczną dla potrzebujących z naszej parafii.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym zwłaszcza na Bliskim Wschodzie.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa