Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela zwykła, dnia 2 lipca 2023 r.

 1. W czasie wakacji Msze św. w tygodniu: w poniedziałki i środy tylko rano o g. 7, we wtorki i czwartki o g. 17, a w piątki i soboty o g. 7 i 17.
  Kancelaria parafialna jest czynna codziennie bezpośrednio Mszy św.,
  adoracja Najświętszego Sakramentu: wtorki, czwartki i soboty od g. 16 do 17, w piątek od 15 do 17, w pierwsze piątki - całodzienna.

 2. We wtorek comiesięczna Msza św. z modlitwą o uzdrowienia. Zapraszamy na g. 19, po Mszy św. adoracja i modlitwy wstawiennicze.
 3. Obchody liturgiczne: w poniedziałek obchodzić będziemy święto św. Tomasza Apostoła,
  w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w sobotę – św. Jana z Dukli.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Polecamy w modlitwach powołanych do służby Bożej, prośbę o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; w piątek do uczczenie Najświętszego Serca Pana Jezusa; we wszystkie piątki lipca przed wieczorną Mszą św. będziemy odmawiać litanię do Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała cały dzień i w nocy od g. 20 do 6, prosimy chętnych o zadeklarowanie którejś z godzin adoracji w nocy. Spowiedź św. w piątek od g. 16 dla dzieci i młodzieży praktykujących I Piątki miesiąca, dla dorosłych codziennie przed Mszą św.

  5. Pielgrzymki: Stowarzyszenie Apostolatu Maryjnego zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 29 lipca br. Wyjazd w sobotę o g. 5,30 ze Starego Targowiska w Skoczowie. Przy zapisach proszę podać nr PESEL dla celów ubezpieczenia. Koszt pielgrzymki 70 zł, płatne przy zapisie. Zapisy do 17 lipca u p. Marii, tel. 605 897 243.

  Do końca lipca można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę do sanktuariów Wielkopolski; informacje na plakacie i w zakrystii. U ks. Mikołaja informacje i zapisy (do końca sierpnia) na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
  Rozpoczęła się 11 edycja „Ewangelizacji w Beskidach”. W każdą sobotę wakacji o g. 12 sprawowana będzie Eucharystia na jednym ze szczytów Beskidów. Zachęcamy do wspólnych wędrówek i modlitwy. Szczegóły w gablotce.
 1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom ul Morcinka 28; w kolejną sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 30.
 1. W zakrystii są do odebrania przez rodziców deklaracje zgłoszenia dziecka do I Komunii św.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa