Niedziela Zesłania Ducha Św., dnia 28 maja 2023 r.

1. Dziś o g. 16 zapraszamy na nabożeństwo majowe z modlitwą o dary Ducha Św., a w tygodniu – do środy - o g. 17 zapraszamy do licznego udziału w ostatnich maryjnych nabożeństwach majowych.
  2. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła; jest to także Misyjny Dzień Chorych; w naszym kościele 3 Msze św.: o g. 7, 9 i 17; składka do puszek na Dom Matki i Dziecka; zapraszamy do licznego udziału.
  3. We wtorek – wspomnienie św. Jana Sarkandra, patrona naszej diecezji i miasta.
  4. W środę – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – w tym dniu kończymy maryjne nabożeństwa majowe.
    W tym dniu po wieczornej Mszy św. na spotkanie w salce domu spotkań zapraszamy Klub Seniora.
  5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, dzień szczególnej modlitwy za kapłanów; z racji Dnia Dziecka pamiętamy w modlitwach o wszystkich dzieciach. Rozpoczynamy też nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które zapraszamy codziennie na zakończenie adoracji przed wieczorną Mszą św., a w niedzielę przed Mszą św. o g. 11,30.

W tym tygodniu przypadają - pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; zachęcamy do odnowienia życia sakramentalnego; Spowiedź św. dla dzieci z kl. III-V w czwartek o g. 16, dla dzieci z kl. VI-VIII i młodzieży w piątek o g. 16, dla dorosłych codziennie pół godziny przed nabożeństwem. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od g. 8. Zapraszamy do udziału adoracji całodziennej i całonocnej w piątek, a czcicieli Matki Bożej zapraszamy w sobotę na nabożeństwo
o g. 6,15 i Mszę św. wynagradzającą o g. 7.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Spowiedzi wielkanocnej.
    W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne członków rady parafialnej i inne osoby, które chcą włączyć się w przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała.

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się także coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa. Początek uroczystości i procesja na Kaplicówkę z kościoła śś. Piotra i Pawła
    o g. 10,30. Zapraszamy do licznego udziału.
  2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Morcinka 22; w sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 23 i 32.

9. Od przyszłej niedzieli aż do końca sierpnia wieczorne Msze św. w niedziele będą w naszym kościele o g. 19.