Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu, dnia 5 marca 2017 r.

1. Przy bocznym wyjściu z kościoła zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
2. Na stoliku z darami udostępniona jest parafialna księga trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich i innych ofiar w intencji uzależnionych oraz za ofiary alkoholizmu w naszych rodzinach.
3.  W poniedziałek o g. 19 – wraz ze wspólnotą Zacheusz zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Szkoła Modlitwy;
4. We wtorek wraz ze wspólnotą św. Bogurodzicy zapraszamy na comiesięczną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Zawiązanie wspólnoty o g. 19, po Mszy św. – adoracja i modlitwy wstawiennicze.
5. W środę na wieczorną Mszę św. i spotkanie na probostwie po Mszy św. zapraszam członków parafialnego zespołu charytatywnego.

W czwartek od g. 17 będzie czynna Parafialna Poradnia Życia Rodzinnego.
6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej: w czwartek dla dzieci po Mszy św. o g. 17 (po nabożeństwie spotkanie formacyjne dla dzieci z kl. III b i c wraz z rodzicami); dla młodzieży i dorosłych w piątek po Mszy św. o g. 17, oraz w nabożeństwach Gorzkich Żali w niedzielę o g. 15,45.
7. W piątek o g. 18 zapraszamy na spotkanie młodzieżowej wspólnoty Effatha, a w sobotę na g. 10,30 – grupę dziecięcą oratorium i scholę.
8. W sobotę 1 kwietnia udamy się też na parafialną pielgrzymkę do sanktuarium Krzyża św. w Mogile k/ Krakowa. Można zapisywać się na ten wyjazd w zakrystii.
9. Ponieważ od kwietnia są wolne intencje w niektóre niedziele, informujemy, że jeśli miesiąc wcześniej nie będzie chętnych na intencje za żywych, będą przyjmowane w te terminy intencje za zmarłych.
10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na dekorację wielkopostną i świąteczną  mieszkańcom ul. G. Bór 5/1-37, w tym tygodniu prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. G. Bór 5/38-75. Przypominamy o całkowitej dobrowolności ofiarowania czasu, pracy i darów pieniężnych na ten cel, a Bogu miła jest ofiara dawana szczerym sercem. W sobotę od g. 10 chcemy też zrobić większe porządki w kaplicy. Chętnych zapraszamy do pomocy.
Bóg zapłać za ofiary - jałmużnę postną w Środę Popielcową, która będzie przeznaczona na pomoc ofiarom wojny w Syrii w ramach akcji „Rodzina rodzinie” – odpowiadamy w ten sposób na apel ks. Biskupa, by każda parafia wspomogła jedna konkretną rodzinę w Syrii. Tę akcję pomocy będzie można wspierać ofiarą do puszki umieszczonej przy dekoracji wielkopostnej przez cały okres Wielkiego Postu. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. członkowie zespołu charytatywnego zbiorą ofiary na paczki żywnościowe dla ubogich. Dziękujemy za wyobraźnię miłosierdzia i za każdy dar otwartego serca.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa