Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela zwykła, dnia 15 stycznia 2023 r.

  1. Dziś o g. 16 zapraszamy do udziału w nieszporach kolędowych.
  2. Dziś kończą się kolędowe odwiedziny duszpasterskie rodzin. Dziękujemy wszystkim osobom i rodzinom, które przyjmowały duszpasterza z modlitwą i błogosławieństwem dla swojego domu, za rozmowy, zainteresowanie życiem parafii, gościnność, za składane z tej okazji ofiary.

    3. W czasie ferii zimowych Msze św. w tygodniu będą w godzinach: poniedziałki i środy tylko Msza św. o g. 7, we wtorki czwartki Msza św. o g. 17, w piątki i soboty bez zmian – o g. 7 i 17, adoracja Najśw. Sakramentu: wtorki, czwartki i soboty o g. 16, w piątki o g. 15; kancelaria parafialna będzie czynna tylko bezpośrednio po Mszy św.
    W środę o g. 18 w kościele św. Jana Sarkandra w Górkach W. zostanie odprawiona żałobna Msza św. za zmarłego wieloletniego proboszcza tej parafii o. Zygmunta Moćko.
  3. W dniach 18-24 stycznia w całym Kościele przeżywamy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. O tej intencji będziemy pamiętać podczas Mszy św. i nabożeństw, w spotkaniach modlitewnych grup formacyjnych i w osobistych modlitwach.

Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Antoniego (w Kościele w Polsce to także Dzień Judaizmu); w czwartek – św. Józefa Pelczara; w piątek z racji 3 piątku miesiąca oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu – zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego o g. 16,15 i Mszę o g. 17 z uczczeniem relikwii św. Faustyny; w sobotę – św. Agnieszki; przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Słowa Bożego.
Na spotkanie Koła Miłosierdzia zapraszamy w tym miesiącu wyjątkowo w czwartek po wieczornej Mszy św.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty i dekorację świąteczną mieszkańcom ul. Morcinka 34 i 36, w sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Górny Bór 3.  Bóg zapłać za ofiary dziś składane na ogrzewanie kościoła i domu spotkań, dziękujemy za wsparcie akcji Kolędników misyjnych i ofiary (3770 zł) dla dzieci Papui Nowej Gwinei.

  1. W sobotę 28 stycznia o g. 9 wyjazd do Katowic Panewnik na wycieczkę nagrodę dla dzieci – gorliwych uczestników rorat.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa