Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI Niedziela zwykła, dnia 30 października 2022 r.

  1. Zapraszamy do licznego udziału w ostatnich nabożeństwach różańcowych - dziś o g. 16, a w poniedziałek o g. 16,30.
  2. We wtorek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych – w jednym obchodzie liturgicznym oddajemy cześć wszystkim świętym i błogosławionym, także tym nieznanym, którzy nas poprzedzili w drodze zbawienia, wzywamy ich wstawiennictwa i wzbudzamy pragnienie naśladowania ich doskonałej miłości do Boga i ludzi. Jest to święto nakazane - zapraszamy w tym dniu do udziału we Mszy św. w porządku niedzielnym (chętnych zwłaszcza dzieci zachęcamy do przyniesienia jakichś rekwizytów, ubrań nawiązujących do swego świętego patrona).

W tym dniu o g. 15 w kościele rozpoczniemy nabożeństwo za zmarłych, które będziemy kontynuować w procesji błagalnej na stary cmentarz. Zapraszamy do licznego udziału. Można zabrać na nabożeństwo znicze do pobłogosławienia. Od popołudnia 1 listopada do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za jednego zmarłego przez nawiedzenie kościoła, cmentarza, modląc się za zmarłych i spełniając pozostałe zwykłe warunki odpustu.

  1. Szczególnym dnie modlitwy za zmarłych jest 2 listopada – Dzień Zaduszny, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w tym dniu Msze św. o g. 7, 9 i 17 (na wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie rodziny zmarłych w ostatnim roku parafian. Codziennie też od 2 do 8 listopada przed wieczorną Mszą św. będziemy odmawiać różaniec za zmarłych zalecanych (kartki z wypominkami można składać do środy w zakrystii.)
  2. W czwartek na Mszę św. o g. 17 i spotkanie po Mszy św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.
  3. W piątek wspominamy w liturgii św. Karola Boromeusza; w tym tygodniu też przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca – modlimy się w intencji pasterzy Kościoła i o nowe powołania, czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Okazja do Spowiedzi św. codziennie pół godziny przed nabożeństwem, dzieci i młodzież zapraszamy w piątek o g. 16 (także na g. 17 na Mszę szkolną), kandydatów do Bierzmowania po Mszy św. na spotkanie formacyjne. W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po porannej Mszy św. i od g. 20 do rannej Mszy św. w sobotę. W sobotę czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nabożeństwo o g. 6,15 i Mszę wynagradzającą o g. 7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – w sobotę od g. 8; prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
  4. W sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy chętnych na spotkanie w salce na probostwie zespołu muzycznego.
  5. W przyszłą niedzielę odbędzie się w Oświęcimiu Brzezince nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów; początek o g. 14 przy Bramie Śmierci.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Morcinka 13, w najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Morcinka 15. Dziękujemy serdecznie za ofiary (4600 zł) ub. niedzieli na pomoc polskim misjonarzom w Boliwii. Słowa wdzięczności kierujemy także wobec p. katechetki Doroty i pozostałych osób, które zorganizowały tak piękny kiermasz misyjny oraz Pań: Agnieszki Odrzywolskiej, Kariny Bujok, Katarzyny Czendlik, Ilony Siąkała oraz Ani Muras, które upiekły ciasta. (w biuletynie są podziękowania od misjonarki s. Katarzyny).

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa