Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła, dnia 12 września 2012 r.

Kościół w Polsce raduje się dziś uroczystością beatyfikacyjną sług Bożych: kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski i m. Elżbiety Róży Czackiej.
W naszej parafii dziś także dziękujemy Bogu za tegoroczne plony ziemi.

 1. Zapraszamy dziś na nieszpory o g. 16. O g. 16,30 Msza św. popołudniowa.
 2. Rozpoczął się Tydzień Wychowania. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.
 3. W poniedziałek przypada dzień kolejnego czuwania fatimskiego w naszej parafii. Program czuwania: g. 17 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; od 17,30 do 20 – Różaniec wszystkie części (prowadzą: 1.róże różańcowe; 2. Wspólnota św. Bogurodzicy; 3. Apostolstwo Dobrej Śmierci; 4. Apostolat Maryjny); 20,00 – Msza św. z procesją wokół kościoła, ok. 21,00 – Apel Jasnogórski. Zapraszamy do licznego udziału.
 4. W tym tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Św., w środę – wspomnienie NMP Bolesnej, w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.
 5. W czwartek na Mszę św. o g. 17 zapraszamy rodziców z dziećmi, które zadeklarowali do przygotowania do I Komunii św. w naszej parafii. W czasie Mszy św. będzie poświęcenie krzyżyków dla dzieci i uroczysta modlitwa inaugurująca wspólne przygotowanie, a po Mszy św. – krótkie spotkanie organizacyjne. W przyszłą niedzielę dzieci z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o g. 9,30 – będzie specjalna modlitwa i błogosławieństwo dla tych dzieci.
 6. W piątek zapraszamy na g. 16,15 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.
 7. Od piątku do niedzieli będzie w naszej parafii trwał kurs Eureka przygotowujący młodzież z parafii Pogórze i Dębowiec do bierzmowania. Młodzież i ekipę prowadzącą obejmujemy nasza modlitwą.
 8. Dziś ofiarą do puszek możemy wspierać ofiary wojny w Afganistanie.
  W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek będziemy mogli wspierać Diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na inwestycyjne potrzeby parafii - wyposażenie naszego kościoła w organy.
 9. Bóg zapłać mieszkańcom ul. G. Bór 6 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie mieszkańców ul. Górny Bór 7.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa