Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna, dnia 18 kwietnia 2021 r.

 

  1. Dziś w Niedzielę biblijną  o g. 15,45 – biblijne nabożeństwo Drogi Światła. Przez cały tydzień przy chrzcielnicy będzie ezgzemplarz Biblii do uczczenia oraz karteczki z siglami fragmentów Pisma św. do zabrania, by wziąć udział w narodowym czytaniu Pisma św.
  2. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Za tydzień – w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpocznie się Tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele.
  4. Przy naszej parafii wznawia działalność Poradnia Życia Rodzinnego. Poradnia zaprasza narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa oraz małżeństwa, które chcą pogłębić wiedzę z zakresu komunikacji, finansów, seksualności lub przeżywające trudności. Spotkania z doradcą rodzinnym będą się odbywać w każdą środę w domu spotkań w godzinach 16-19 po wcześniejszym umówieniu telefonicznym – tel. 692 221 377.
  5. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Morcinka 3 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Morcinka 5.
  6. Dziękujemy za ofiary na inwestycyjne potrzeby parafii (wyposażenie naszego kościoła w organy). Dziś ofiarą do puszek wspieramy działalność diecezjalnego Radia Anioł Beskidów.

  7. Zaproszenie: ks. Krzysztof Porosło – teolog, duszpasterz akademicki, pasjonat liturgii wygłosi 20 kwietnia w Bazylice Hałcnowskiej katechezę „WRÓĆ DO EUCHARYSTII”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie Mszą św. o 18.15. Katechezę będzie można wysłuchać także dzięki transmisji internetowej.

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie o zagrożeniu ptasiej grypy dla hodowców drobiu:

 W związku z wystąpieniem na terenie Powiatu cieszyńskiego wysoce zjadliwej grypy ptaków (dwa ogniska) Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie informuje, iż dalsze rozwijanie się tej groźnej choroby skutkować może całkowitym administracyjnym uśmierceniem drobiu w gospodarstwach i dużymi stratami dla hodowców drobiu.
Zwracam się zatem z prośbą o poinformowanie parafian o ciążących na nich obowiązkach, m. in. takich jak:
1) utrzymywanie drobiu lub innych ptaków w zamkniętych budynkach - bez jakiegokolwiek kontaktu z innym drobiem i dzikimi ptakami i ich odchodami.
2) wyłożenie mat dezynfekcyjnych przed wejściami i wyjściami z budynków inwentarskich, w których jest utrzymywany drób,
3) karmienie drobiu wyłącznie w budynkach inwentarskich,
4) przechowywanie karmy dla ptaków w sposób zabezpieczający ją przed kontaktem z dzikimi ptakami oraz ich odchodami,
5) stosowanie przez osoby wchodzące do budynków inwentarskich, w których jest utrzymywany drób, odzieży ochronnej oraz obuwia ochronnego, przeznaczonych do użytku wyłącznie w tym celu, oraz bieżące odkażanie odzieży wraz ze sprzętem służącym do obsługi drobiu.
Należy dodać, że na obszarze powiatu cieszyńskiego znajduje się obecnie na fermach ponad 1 mln szt. drobiu i obowiązek ochrony tych stad dyktuje konieczność bardzo restrykcyjnego działania – z podjęciem przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie ewentualnej decyzji o zabiciu całego drobiu we wszystkich gospodarstwach znajdujących się w strefach zwalczania ptasiej grypy włącznie.  
Dziękuję bardzo za pomoc
Bogusław Kubica
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Cieszynie  

 

 

 

 

 

 

 

 


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa