Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela zwykła, dnia 31 stycznia 2021 r.

 Dziś o g. 16 – zapraszamy na ostatnie nieszpory kolędowe.

 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - we wtorek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Msze św. w naszym kościele o g. 7, 17 i o g. 19 (Msza św. z modlitwą o uzdrowienie). Prosimy o przyniesienie świec do pobłogosławienia. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy z rodzicami na g. 17 – po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne;
  w tym dniu, które kończy cykl obchodów związanych z Wcieleniem Syna Bożego i zachęcającym do ponownego oddania Mu swego życia przez ręce Maryi – osoby, które kończą rekolekcje Oddania33 mogą uroczysty akt oddania złożyć po Mszy św. o 17 i 19.
  - w środę wspomnienie św. Błażeja – w tym dniu udzielamy specjalnego błogosławieństwa po Mszy św. za wstawiennictwem tego świętego wzywanego szczególnie w chorobach gardła (błogosławieństwa św. Błażeja będziemy też udzielać po Mszy św. o g. 19 we wtorek;
  - w piątek – wspomnienie św. Agaty – prosimy w tym dniu o przyniesienie na Mszę św. wody, soli i chleba do błogosławieństwa św. Agaty, której wstawiennictwa wzywamy dla ochrony przed kataklizmami;
  w sobotę – śś. męczenników japońskich Pawła Miki i towarzyszy.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św., dla dzieci i młodzieży – w czwartek i a piątek od g. 16.
  W czwartek pamiętamy w modlitwie o powołanych do służby Bożej i prosimy Boga o dar nowych powołań.
  W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, zapraszamy na Mszę św., nabożeństwo do Bożego Serca oraz do udziału w całodziennej oraz (od g. 20) całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  W sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP - w tym dniu zapraszamy na 7 na Mszę św. wynagradzającą i na Różaniec fatimski po Mszy św.; również w sobotę od g. 8 – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – prosimy zgłosić chorych w zakrystii.

 Bóg zapłać mieszkańcom  ul. Morcinka 32 za sprzątanie kościoła  i ofiarę na kwiaty.  W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Morcinka 34. Dziękujemy za ofiary ub. niedzieli (2632 zł) na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji.


Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa