Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela zwykła, dnia 17 stycznia 2021 r.

 

 1. Dziś o g. 16 – zapraszamy na nieszpory.
  Msza św. popołudniowa o g. 16,30.
 2. W dniach 18-24 stycznia (od poniedziałku do niedzieli) w całym Kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Choć wspólne nabożeństwa ekumeniczne odbywają się w tym roku tylko na szczeblu centralnym zachęcamy do codziennej modlitwy w tej intencji, o której też będziemy pamiętać podczas Mszy św.
 3. Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa (apostoła jedności na wschodnich krańcach Rzeczpospolitej), w czwartek wspomnienie św. Agnieszki – w tym dniu podejmujemy też modlitwę za nasze babcie a w piątek za naszych dziadków w dniu ich święta.
 4. Zgodnie z decyzją Papieża Franciszka przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Słowa Bożego.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tygodniu: w środę i w piątek od g. 15 do 17, w pozostałe dni – pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 6. Rodzice z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. odbierają dziś ostatnie materiały II serii i od przyszłej niedzieli mogą do zakrystii przynieść rozwiązania zadania oraz otrzymać kolejny ważny upominek.
 7. Bóg zapłać mieszkańcom  Morcinka 28 za sprzątanie kościoła  i ofiarę na Mszę św. i potrzeby parafii. Dziękujemy wszystkim indywidualnym ofiarodawcom za składane ostatnio dary pieniężne i dary stołu. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Morcinka 30. Dziękujemy za dziś składane ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania.
  Przyszła niedziela będzie dniem solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Chorwacji. Przed kościołem będzie można na ten cel złożyć do puszek ofiarę.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa