Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość odpustu parafialnego ku czci Matki Bożej Różańcowej, dnia 11 października 2020 r.

  1. Zapraszamy dziś całe rodziny do modlitwy za parafię podczas nabożeństwa różańcowego o g. 16. W tygodniu nabożeństwo codziennie o g. 17.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek – św. Teresy od Jezusa, w piątek – św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego.
  3. We wtorek 13 października zapraszamy do licznego udziału w ostatnim w tym roku czuwaniu fatimskim. Program czuwania: g. 17 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; od 17,45 do 20 – Różaniec wszystkie części (prowadzą: 1.róże różańcowe; 2. Wspólnota św. Bogurodzicy; 3. Apostolstwo Dobrej Śmierci; 4. Apostolat Maryjny); 20,15 – Msza św. z procesją wokół kościoła, ok. 21,00 – Apel Jasnogórski.
  4. W sobotę po wieczornej Mszy św. – nauka przed chrztem w kościele. Liturgia chrzcielna będzie w przyszłą niedzielę o g. 11,30.
  5. Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody przygotowała Eksternistyczne Seminarium Odnowy Wiary jako forma ewangelizacji dostosowanej do wymogów epidemicznych. Rozpoczęcie 16 października. Informacje o szczegółach i zapisach na stronach secim.pl
  6. W związku z nadchodzącym Dniem Dziecka Utraconego, obchodzonego w Polsce 15 października, zapraszamy w tym dniu podczas różańca i Mszy św. do modlitwy w intencji rodzin dotkniętych takim doświadczeniem, a w ramach diecezji odbędą się następujące wydarzenia: Pogrzeb Dzieci Nienarodzonych 15 października w parafii św. Małgorzaty Bielsku-Białej Kamienicy, na nabożeństwo eucharystyczne z okazji Dnia Dziecka Utraconego zaprasza również parafia Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach 15 października o godz. 17:00.
  7. Przyszła niedziela będzie przeżywana jako Światowy Dzień Misyjny rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła. W tym dniu dzieci wraz z p. katechetką Dorotą zapraszają po każdej Mszy św. na kiermasz misyjny, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc misjonarzom polskim w Boliwii.
  8. Bóg zapłać o. Józefowi za głoszenie Słowa Bożego podczas dzisiejszej uroczystości odpustowej. Dziękujemy chórowi Laudate Dominum, orkiestrze Gloriette, służbie liturgicznej i kościelnej, a także mieszkańcom Morcinka 3 za sprzątanie kościoła  i ofiarę na kwiaty. Dziękujemy za dziś składane ofiary na oprawę dzisiejszej uroczystości, w przyszłą niedzielę kolekta zbierana przez członków rad parafialnych będzie przeznaczona na inwestycyjne potrzeby parafii. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania mieszkańców ul. Morcinka 5.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa