Parafia Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła, dnia 27 września 2020 r.

  1. W tym tygodniu obchodzimy:
    -w poniedziałek wspomnienie św. Wacława; - we wtorek – święto śś. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; - w środę – św. Hieronima; - w czwartek- św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek – świętych Aniołów Stróżów.
  2. W czwartek rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej, szczególnie ważnej i bliskiej dla naszej wspólnoty parafialnej powierzonej opiece Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy do licznego udziału całych rodzin w codziennych nabożeństwach różańcowych o g. 17, a w niedzielę o g. 16. Zapraszamy też poszczególne grupy i wspólnoty do prowadzenia rozważań wg proponowanego planu. Na pierwsze nabożeństwo w czwartek zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. W czasie Mszy św. będzie poświęcenie dla nich różańców, a po Mszy św. – spotkanie w kościele.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła, prosimy o nowe powołania do służby Bożej, wielbimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie w znaku Jej Niepokalanego Serca. Zapraszamy do odnowienia życia sakramentalnego. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed nabożeństwem, a dla dzieci i młodzieży w piątek o g. 16. Msza dla dzieci i młodzieży szkolnej - w piątek po nabożeństwie różańcowym o g. 17. Po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania.
  4. W piątek zapraszamy także do udziału w całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, a także od g. 20 w całonocnej adoracji. Przypominamy o tym osobom, które zadeklarowały swój udział, zachęcamy wszystkich chętnych, którzy pragną umocnić swą wiarę i miłość do Jezusa eucharystycznego.
  5. W sobotę od g. 8 – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii.
  6. Bóg zapłać za ofiary ub. niedzieli na Diecezjalne Radio Anioł Beskidów oraz za ofiary na inwestycyjne potrzeby parafii.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom  domów prywatnych przy ul. Morcinka, G. Bór  i Parkowej. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania mieszkańców Międzyświecia.

Newletter

Liturgia dnia

Kamera online

Msze święte

W niedziele i uroczystości:
7.30; 9.30; 11.30;
16.30 (19.00 od VI do VIII)

 

W święta zniesione:
7.00; 9.00; 17.00

 

Dni powszednie:
7.00; 17.00

Godziny urzędowania kancelarii:

PONIEDZIAŁEK –      8.00 – 9.00

WTOREK –               15.30 – 16.30

ŚRODA –                  18.00 – 19.00

CZWARTEK –            15.30 – 16.30

PIĄTEK –                  8.00 – 9.00

Mapa